Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anavoles Ke Katifori

Anavoles Ke Katifori

Anavoles Ke Katifori

Yayınevi :

İstos Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054640041


Hristos Anagnostopulos'tan Anavoles ke Katifori [Sürüncemeler-Yokuş Aşağı Gözü Kapalı]. Hikâyemiz 60'lı yıllardan 90'lı yıllara kadar uzanan bir zaman çizgisinde Atina'da geçiyor; burada kahramanımız Dimitris Galinos, 1964'te Yunan uyrukluların İstanbul'dan sınır dışı edilmesinden sonra hayatında yeni bir sayfa açmaya çalışıyor. Yazarımız 64 kuşağının yaşadığı sendromlar, çelişkiler ve zihinlerine ve bedenlerine dadanan "hayaletler"e hasrettiği anlatısını bu travmatize olmuş İstanbulluların psikolojik dünyasını ustaca betimleyerek sürdürüyor.

Anavoles ke Katifori yarım asır sonra İstanbullu bir Rum tarafından yazılıp İstanbul'da Yunanca basılmış ilk roman olma özelliğini taşıyor. Bu tarihi niteliğinden dolayı her kopya kitap numaralı olacaktır.

Not: Kitap Yunanca dilindedir. Okur profili İstanbullu Rumlar, Yunanistan'dan düzenli ziyarete gelen nüfus ve eğitim yahut turistik amaçla İstanbul'da bulunan Yunan-dillilerdir. Ayrıca muhtelif dil kurslarında ve üniversitelerde Yunanca öğrenen Türk-dilli bir kitle de mevcuttur. Arzu eden yayınevlerine kitabı tanıtıcı çift-dilli posterler siparişle birlikte ulaştırılacaktır.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstos Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.