Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Animasyon'un Kutsal Kitabı

Animasyon'un Kutsal Kitabı

Animasyon'un Kutsal Kitabı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Semih Çelenk
Aynı Gün Teslimat
23 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
24 Ekim
Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe kargo bedava!..
  • Barkod: 9786054146079


Son yıllarda,animasyonun,canlandırma,eğlence,canlı aksiyon filmleri, özel efektler ve tıbbi araştırmalar gibi pek çok alanda kullanımıyla ilgili bir artış söz konusudur. Animasyon, hafif eğlencenin sınırlarının ötesine yayıldığı için, animatörler ve animasyon öğrencileri yalnızca bilgisayar animasyonundaki en son teknikleri değil aynı zamanda kullanılmaya devam eden dijital olmayan teknolojilere de yanıt vermelidir.

Animasyonun Kutsal Kitabı, makul olan her animasyon sürecini ve tekniğini, geçmişteki ve günümüzdeki seçkin ve modern animatörlerin çalışma örnekleriyle açıklamakta ve incelemektedir. 750 renkli görüntüyle örneklendirilen bu kitapta, aynı zamanda öğrencilerin okumakta oldukları bilgileri uygulayabilecekleri tekniklerin gösterildiği uygulama çalışmaları da yer almaktadır. Buna ek olarak öğrenciler, yapım öncesi kavramlar ve senaryolardan ilk gösterim ve bitmiş animasyonun dağıtımına dek canlandırma filmin her aşamasıyla karşılaşmaktadırlar.

Maureen Furniss, Animation Journal kurucu yayıncısı ve editörüdür. On yıldan daha uzun bir süredir animasyon dersleri vermekte ve şimdilerde Valencia'daki California Institute of Arts'da Film ve Video Bölümü'nde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Art in Motion: Animation Aesthetics (1998) adlı kitabın yazarıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 340

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Karakalem Kitabevi Yayınları

Sayfa Sayısı : 340

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Kötü!

İlk öncelikle yazılmış bir esere kötü diyemeyiz tabiki. Ama bu kitap işe yaramaz. Şu kadarını söyleyeyim kitabın içinde animasyonunu 12 prensibine değinmemişler bile. İçeriği şöyle bu kitabın, ilk animasyonu kim yaptı, animasyon çeşitleri. Kukla animasyonun en önemli temsilcisi. İlk çıkan çizgi flim vb. Bu kitap bir noktada animasyona yüzeyden değinmiş. Teknik bir bilgi yok yani...

18.06.2014

Animasyon

Bir animasyon kitabı alacaksanız eğer; bu kitabı alıp okumalısınız, Çünkü İçindeki bilgiler yok yok! Ben, bu kitabın ingilizcesini alıp okumuştum. Ne güzel! Türkçesini de çevirmişler. Her animatörün, her animasyon bölümü öğrencisinin başucu kitabı olacak ! Bence, herkes alıp okumalı. İyi okumalar sizlere.

03.10.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız