Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ankaralı Jülide

Ankaralı Jülide

Ankaralı Jülide

Yayınevi :

Kurgu Kültür

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059257688

Kişinin sorunlarından birisi yaşadıklarının onun için yazılanın mı yoksa onun kendi için yazdıklarının sonucu mu olduğudur. Yazılanı yaşıyorsa ne yaşayacağı önceden belirlenmiştir. Kaşıkta çıkan kaderde yazılandır kabulü bunu anlatır.  Doğa buna karşı durur; aslolan yazılmakta olandır. Yaşanan o anki koşulların sonucudur. Toplum doğadan yanadır.

 

Kişiye onu kuşatan koşulları öğretir. Doğa ve toplumun el ele vermesi sonucunda rastlantıların bile belli bir matematiği olduğuna inanılır. İnsan ruhsallığının köklerini toplumsal derinliklerde aramanın önemine işaret eden ruhbilimci C. G. Jung’un Manidar Tesadüf/Anlamlı Rastlantı dediği budur aslında!

 

Yaşamını yazarken evi, ailesi, sokağı, okulu, işi ve kenti kişinin bitişiğindedir. Ankara Altılısı romanları yazarı Yıldırım B. Doğan önceliği kente verenlerdendir. Ona göre kent canlıdır. Üç boyutun arasına sığışmış değildir. Bir edimi yansıtır. Anlattığı, kentin insan ruhunda bedenlenişidir. Ankaralı Nefise’de Nefise Ankara’yı keşfe çıkar. Bu romanda keşfe çıkan Ankara’dır. Keşfe çalıştığı ise Jülide’dir.

 

Sonuç, bu koşullarda yazara düşen anlatmak, okura düşen tanıklık etmektir. Kurgu Kültür Merkezi Yayınları okurlarını bir kez daha tanıklık etmeye çağırıyor.  Tanıklıkları kentin zenginliği olacaktır. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 292

Ebat : 13 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız