Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anne Boleyn Uğruna Ölmek

Anne Boleyn Uğruna Ölmek

Anne Boleyn Uğruna Ölmek

Yazar: Sandra Byrd
Çevirmen: Timur Avarkan
Yayınevi :

Eftalya Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055394301


Sandra Bryd; Anne Boleyn'in, kraliçeye bağlı genç bir kadın olan en iyi arkadaşının hayatını gözler önüne serdiği bu romanda, okuyucularını Sekizinci Henry'nin sarayına geri götürüyor. Anne Boleyn; kendi yıldızı yükselmeye başladığında, en iyi arkadaşı Meg Wyatt'ı bu gezinti için yanına alır.

VIII. Henry'nin sarayındaki yaşam; önceleri heyecan verici olmakla birlikte, Anne'in ayrıcalığı zaman zaman iniş-çıkışlar- gösterirken, Meg'in yaşamında da zaman içinde bu iniş ve çıkışlar dikkat çeker. Ve Meg; Anne'e her koşulda sadakat yemini etmiş olduğundan, en büyük aşkını -ve dahi hayatını- kaybedebilecektir. Meg'in komşu malikânedeki bir delikanlıyla çocukluk döneminde yaşadığı flörtü, çok geçmeden gerçek aşka dönüşmüştür. Delikanlı, Tanrı'yı takip etmeye çağırıldığında Meg, hem ona hem Tanrı'sına sırt çevirir. Zaman içinde, her ikisi de Meg'i, İngiliz dinsel devriminin çetin süreçlerinde yeniden elde etmeye çalışmaktadırlar. Drama ve entrikanın ortasında Meg, tarihteki kendi yerini bulur ve Tanrı'ya kendi çağırılışının peşinden gider. Meg ve Anne; aşkın gerçekten de ne anlama geldiğini ve bu hayatta 'uğruna ölmeye değer şey' olduğunu öğreneceklerdir. İşte 'Uğruna Ölmek'; kaynaksız olarak gerçeği ve kurguyu, -daha doğrusu iki büyüleyici yaşantıyı ve bir sarsılmaz inancı- unutulmaz bir hikâyede harmanlamaktadır. Anne Boley'in idamına kadar giden bu aşk hikâyesi serüvenini, nefes almadan bir solukta okuyacaksınız.

Sandra Bryd'e Övgü: "Aşk romanını delicesine seven herhangi bir kimse bu hikayeye ısınacaktır. Yaşamda Lexi'nin mücadeleleriyle tanımlamak kolaydır çünkü yaşı kaç olursa olsun herkesin deneyimledikleri şeylerin büyük çoğunluğunu yansıtırlar." Romantic Times, Bon Appetit'teSayfa Sayısı: 357

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Eftalya Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Çeviri berbat

Hayatımda okuduğum çevirisi en kötü kitaplardan biri. Hatta 148. sayfada cümlenin bir kısmı İngilizce bir kısmı Türkçe.

22.06.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.