Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Arapça Dil Bilgisi
Arapça Dil Bilgisi

Arapça Dil Bilgisi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nizamiye Akademi
Standart Teslimat
26 Ocak - 29 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058045903

Arapça Dil Bilgisi Kitap Açıklaması

Hicri ikinci ve üçüncü asırlarda sufilerin Kuran ayetlerini tasavvufi bakış açısıyla tefsir etmeye başlamasıyla işari tefsir okulu doğmuş oldu. Prof. Dr. Abdulvahap Yıldız’ın kaleme aldığı; hicri beşinci asrın sonları ile altıncı asrın başlarında İran’ın Fars bölgesinde yaşamış ünlü bir müfessir, muhaddis ve mutasavvıf Reşidüddini Meybüdi’nin Keşfül Esrar ve Uddetül Ebrar adlı on ciltlik Farsça eserinin incelendiği Meybüdi’nin Tefsirinde Tasavvuf adlı bu çalışma, dört bölümden oluşmakta.

Birinci bölümde, Meybüdi’nin hayatı, şahsiyeti, fikirleri ve eserleri hakkında bilgi verilirken, ikinci bölümde, Keşfül Esrar ve Uddetül Ebrar’da insanın manevi yapısını oluşturan nefis, akıl, kalp, ruh ve sır gibi konulardan bahsediliyor. Üçüncü bölümde, Keşfül Esrar ve Uddetül Ebrar’da usuli aşere ve diğer tasavvufi ıstılahlar inceleniyor. Dördüncü bölümde ise, Keşfül Esrar ve Uddetül Ebrar’da, uluhiyyet ve seyrü süluk kavramları üzerine duruluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.