Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Arapça Seçme Hikayeler Seti-2 Cilt Takım
Arapça Seçme Hikayeler Seti-2 Cilt Takım

Arapça Seçme Hikayeler Seti-2 Cilt Takım

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nizamiye Akademi
Standart Teslimat
22 Ocak - 27 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051595252

Arapça Seçme Hikayeler Seti-2 Cilt Takım Kitap Açıklaması

Arapça'yı öğrenip geliştirmenin çeşitli yolları vardır. Bunlardan biri de bol bol Arapça hikâye okumaktır. Dr. Ramazan Şahan'ın hazırladığı ve Nizamiye Akademi Yayınları'ndan çıkan Arapça Seçme Hikâyeler kitabı İslâm tarihinden seçilip derlenmiş elli hikâyeden ve iki ciltten oluşuyor.

Kitabın birinci cildinde yirmi hikâye ikinci cildinde otuz hikâye bulunmakta. Giriş kısmında i'rab meselesi tüm detaylarıyla ele alınırken bol örneklerle soru ve alıştırmalarla konunun kavranması sağlanıyor. Her hikâyenin altına beşi isim beşi de fiil olmak üzere günlük konuşmalarda kullanılabilecek on kelime konulmuş. Kelimelerden sonra da her hikâyeden beşi isim cümlesi; beşi de fiil cümlesi olmak üzere on cümle tahlili eklenmiş. Ele alınan her bir cümlenin i'rabı yapılmış isim cümlelerinde mübtedâ-haber; fiil cümlelerinde fiil-fâil mef'ul başta olmak üzere cümle içindeki ter türlü kelime ve terkibin tahlili yapılmış i'râb alametleri de mutlaka not düşülmüş. Bütün bunlar tablolar halinde ele alınmış. Tabolunun üstünde büyük puntolarla cümlenin Arapça'sı tablo içindeki karelerde kelime kelime cümle tahlili tablonun altına da cümlelerin manaları konulmuş. Hikâyelerin hikmetlerinden de bahseden bu eser bitirildiğinde en az 500 farklı kelime öğrenilmiş 500 farklı cümlenin i'rab tahlili yapılmış oluyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 19 x 27

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.