Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Artık Kendim Tamir Edebilirim

Artık Kendim Tamir Edebilirim

Artık Kendim Tamir Edebilirim

Çevirmen: Fatih Erdoğan
Yayınevi :

Mavi Bulut Yayıncılık - Artık Kendim Yapabilirim Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753101165


Ben artık büyüdüm. Bacağı kopan bebeğimi, pilleri biten robotumu, kamyonumun tekerleğini kendim tamir edebilirim.

Bu dizinin en dikkat çekici özelliği karakterlere alışılagelmiş rollerin dışında rollerin verilmiş olması. Bunu çok önemli görüyoruz. Örneğin Artık Kendim Tamir Edebilirim'de tamir işini yapan bir kız çocuğu. Artık Kendim Pişirebilirim'de yemek yapmaya yardımcı olan yetişkin baba. Yine Artık Kendim Temizleyebilirim'de temizlik yapan çocuk karakter bir erkek çocuğu. Çoğumuz farkında olmadan bu rollerle büyüyor, büyüdü. Birçok çocuk kitabında sinsi bir doğallıkla neredeyse genlerimize kadar işleyen cinsiyetçiliğin, yine aynı doğallıkla ve gözümüze sokmadan karşıtını örnekleyen bu kitapları çocuklara sunmak bizi bu nedenle mutlu ediyor. Oyunlarının doğal bir uzantısı olmakla birlikte, yetişkinlerle bir şeyler yapmak, ortak bir amacı paylaşmak çocuklarda sorumluluk duygusunu ve bazı temel becerileri geliştirir. Yetişkinle çocuk arasındaki günlük yalın diyaloglar ve çekici resimler eşliğinde sunulan Artık Kendim Yapabilirim dizisine okulöncesi çocukları bayılacak.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 24

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mavi Bulut Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 24

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

SÜPEER

Resimleri harika. Tek cümlelik yazıları küçük çocuklara sıkılmadan ebeveyni ile pek çok şey yapabileceğini gösteriyor. Ayrıca babanın ütü yapması bulaşık yıkaması gibi resimler içermesini de ayrıca tebrik ediyorum. 2+ yaş için tüm seri çok uygun.

16.04.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız