Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aşk ve Ejder
Aşk ve Ejder

Aşk ve Ejder

Anka'nın Kanatları 2

9/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Cinius - Felsefe Dizisi
Standart Teslimat
04 Ağustos - 09 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053232742

Aşk ve Ejder Kitap Açıklaması


"Gökkuşağının altından geçmek gibidir, yakalamaya çalıştığımız mutluluk. Aslında gökkuşağı (ışık kırılması) bizimle birlikte hareket eder ve onun altından asla geçemeyeceğizdir... Ama can alıcı nokta nedir, bilir misin? Gözlerimiz-hep-diğerlerinin-geçtiğini-görür...

Bunun sonucunda, birbirlerine bakıp sadece mutsuzluklarına yakıt sağlayan insanlar görürsün... Mutlu olabilecek şartlara sahip olmamamız değildir, mutsuzluk sebebimiz. Mutluluğu; asla bulamayacağımız yerlerde aramaya mahkûm edilmemiz ve bunun için desteklenmemizdir, diğerlerince...

Bir kuş düşün; kanatları olduğunu bilmiyor. Yürüyebiliyor ve koşabiliyor ancak doğasından kaynaklanan o iç sıkıntısına bir anlam veremiyor. Çünkü uçmak için yaratılmışken, yerlerde çırpınıyor... İşte buna benzer 'insan'ın hikâyesi... Ancak senin gibilerin durumu farklıdır... Bu kapıya varanların artık kanatlarını açıp eve dönme zamanları gelmiştir..."

Tasavvuf, aydınlanma, bilgelik, dinlerin kökeni, irfan öğretileri, sufizm, doğu felsefeleri, müslümanlık, hristiyanlık, musevilik, budizm, hinduizm, şamanizm, taoizm, zen, spiritüel-ruhsal yollar, kişisel gelişim ve felsefi öğretileri disiplinler arası bir yaklaşımla birleştirerek ele alan ve hepsinin kaynağında yer alan özü açığa çıkarırken, kendi hakikatini arayan bireyin en derin köklerine temas etmesi için yürünecek yola dair de bir harita sunan "Anka'nın Kanatları" serisinin ikinci kitabı: "Aşk ve Ejder"

Bu kitapta, aydınlanma yolcusunun öğrendikleri artık gerçek bir yaşantıya ve deneyime dönüşmeye başlarken, tek tek temel insan ve zihin tipleri çıkıyor karşısına. Her birinin kendine has bir sıkıntısı olduğu gibi, her biri için de açığa çıkacak bir cevap bulunuyor... Ejderin pençeleri altında kıvranan ve ondan kurtulmaya çalışanlardan başlayıp, Aşk'ın semalarına kanat açanlara varan bu yolculuğun sonunda ise, aranan nihai cevap aşikâr oluyor...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 218

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Muhteşem bir devam kitabı!

Anka'nın Kanatları'nı bir çırpıda okumuş, ardından Aşk ve Ejder'i beklerken, bir kez daha okumuştum. Varoluş, dinlerin kökeni, insanın sırrı, tasavvuf vb. alanları Mevlana ve Yunus Emre'nin yetiştiği sohbet geleneği üzerinden anlatan ve Hakikat hakkında yazılmış en kapsayıcı kitaplardan biriydi. Takiben Aşk ve Ejder çıktığında, yazarın yaptığı manevra karşısında çok şaşırdım. Bambaşka bir iklim ve tarzda yazılmış, şiirselliğin zirvesinde bir kitap olmuş. Okuduktan sonra her gün rastgele bir sayfa açılıp okunabilecek bir kitap. 2-3 sayfalık konsantre bölümlerden-mesajlardan oluşan yapısı nedeniyle, adeta bir yaşam kitabı. Anlam ve yaşamla ilgilenen herkese tavsiye ediyorum.

12.08.2015

İlki kadar muhteşem!

Serinin ilk kitabı Ankanın Kanatları'nı geçen sene okudum. Yaşama, insana, bilgeliğe ve aydınlanmaya dair bu kadar pratik, derin ve etkili en fazla 3 kitap sayabilirim hayatımda. O günden sonra sürekli belirli bölümlerini tekrar tekrar okumaya devam ettim. Aylardır devam kitabını bekliyordum. O kadar etkileyici ve özgün bir tarzda yazılmış ki, ilkinden daha fazla şaşırttı beni. Büyülü, şiir gibi bir kitap. İçinde sokaktaki hemen her bilinç-insan tipinden peygamberlere kadar uzanan bir insaniyet ailesi var. Her birinin şikayetleri, mesajları ve cevapları bulunuyor. Ve cevaplar kalbine işliyor insanın. Okuru Osho'dan daha fazla tahrik eden bir tarzı var. Şiddetle tavsiye ediyorum.

29.05.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.