Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atatürk Sesleniyor
Atatürk Sesleniyor

Atatürk Sesleniyor

Gazi ile Sohbetler ve Az Bilinen Anılar...

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Remzi Kitabevi - Anılar Dizisi
Standart Teslimat
14 Haziran - 19 Haziran
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789751417145

Atatürk Sesleniyor Kitap Açıklaması


Atatürk eğlenmeyi, dans etmeyi, şarkı ve türkü söylemeyi, doğayı, hayvanları seven, alçakgönüllü, bir o kadar da duygusal bir kişiydi. Olur olmaz yapılı insanlarla güreş tutmaya kalkar, yüzer, kürek çeker, satranç ve bilardo oynardı. Düşman başkomutanını, "Üzülme, Napolyon da savaş kaybetti," diyerek teselli etmeye çalışmış; Yunan bayrağını yere serenleri ve esirlere kötü davrananları azarlamıştı.

Diktatörlerden ve dalkavuklardan hiç hoşlanmazdı. Osmanlılığa hiç özenmedi. Mutlu geleceği hep aydınlıklarda aradı. Bir yurttaş gibi halkın arasına karışmanın özlemi içindeydi.

Hıfzı Topuz, kendi anılarının eşliğinde Atatürk'le ilgili özel sohbet ve tanıklıklardan seçtiği parçalarla yaşayan Atatürk'ü bir kez daha tanıtıyor bize.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
OKUNMALI...

Severim Hıfzı Topuz'un kalemini. Merak ettiğim kitaplarından biriydi. Sevgili Atatürk'üm ile ilgili güzel naif ve sıcacık bir Anılar Yolculuğu. “Falih Rıfkı Atay şöyle diyor:“Mustafa Kemal’in özelliklerinin başında çok düşünmek, çok danışmak, kendi inandıklarını iyice kontrol etmek ve başkalarının da inandıklarını görmek gelir. Anadolu’ya geçmeden önce İstanbul’da görüşmediği, tanışmadığı ne dost ne de düşman kalmıştır. Sofrasını da başkalarının düşüncelerini duymak, kendininkilerle karşılaştırmak için başlıca vasıta olarak kullanırdı.” Sayfa 153

04.09.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.