Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atatürk'ün Evrensel Boyutları

Atatürk'ün Evrensel Boyutları

Atatürk'ün Evrensel Boyutları

Yayınevi :

Emre Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944334167


Bu kitap bir büyük araştırmanın sadece bir bölümüdür. Ancak "bölüm" yeniden gözden geçirilmiş, bazı ekler ve çıkarmalar yapılmıştır. Bu kitapta amaçlanan hedef, Türkiye ve Atatürk hakkında sınırlı bilgisi olan yabancılara ve Atatürk'ü sistem ve doktrin olarak tanımak isteyen gençlerimize eskiz halinde de olsa, tanıtmaya çalışmaktır.
Gençlerimizin bilmesi için şu kadarını eklemek istiyorum: Atatürk'ün Fikir yapısı, hiçbir sistemle kalıplanacak nitelikte değildir. Kendisine özgü bir "hürriyet" anlayışı olduğu için liberalizme götürülebilir. Ama kesinlikle Marksizm’e yerleştirilmesi mümkün değildir. Çünkü, kendisi, sürekli olarak olaylar karşısında alternatif düşünceler ürettiği gibi, her türlü Fikir kalıplarına da karşı çıkmıştır. Nitekim-mahiyetini kavrayabilmek için 1934 yazında Yalova'da Marksizm üzerinde ciddi bir çalışma yapmış ve sonunda arkadaşlarına bu çalışmalarının özetini: "Bize yarar bir şey yok!" diyerek anlatmıştır.
Bu küçük çalışma, daha çok yabancılara Atatürk'ü tanıtmak için hazırlanmış bulunuyor. Eğer üzerinde durulur ve yararlı görülürse, Atatürk'ün Dünya yüzünde tanınmasına bu kitabın yardımcı olabileceğine inanıyorum. Bu sebeple, Atatürk'ü sadece "Evrensel boyutları" ile ele alıp işlemiş bulunmaktayım. Okumak zahmetine katlananlara teşekkür ederim.
İsmet BozdağSayfa Sayısı: 187

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Emre Yayınları

Sayfa Sayısı : 187

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız