Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atıksu Mühendisliği
Atıksu Mühendisliği

Atıksu Mühendisliği

Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
03 Ağustos - 06 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9789750407628

Atıksu Mühendisliği Kitap Açıklaması

Atıksuların toplanması, arıtılması uzaklaştırılması ve denizlere deşarjı, su kaynaklarının ve çevrenin korunmasının ve sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede ülkelerin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlarlar. Atıksuların toplanması, arıtılarak uzaklaştırılması ve denizlere deşarjı, doğru şekilde tasarlanmış ve uygulanmış mühendislik yapıları ile mümkündür. Aynı zamanda, yapılan işin sürekliliği ve güvenilir olması da önemlidir. Yapım ve işletme maliyetleri çok yüksek olan bu tesislere, ülkemizin her şehrinde ve kasabasında gereksinim duyulmaktadır. Atıksu arıtma, toplama ve denize deşarjı sistemleri, ihtiyaca göre ayrı ayrı yapılabildikleri gibi, birlikte de planlanabilirler.


Su mühendisliğinin gerçekte birbiri ile iç içe olan bu üç önemli konusu, kitapta detaylı bir şekilde ele alınıyor. Üç kısımdan oluşan kitabın birinci kısmında atıksuları toplama sistemlerinin, ikinci kısımda atıksu arıtma sistemlerinin, üçüncü kısımda ise denize deşarj sistemlerinin tasarım ve projelendirilmeleri ile ilgili esaslar veriliyor. Atıksu arıtma sistemleri konularında, membranların uygulanması ile bilgilere de ayrıca yer veriliyor. Bu konular, sistem boyutlandırma ve projelendirme örnekleri ve çözümlü problemlerle destekleniyor.


 


 


İçindekiler;


*Atıksuları Uzaklaştırma Sistemleri, *Atıksuları Toplama Sistemleri, *Atıksu Toplama Kanal Ağının Planlanması, *Atıksu Kanallarının Hidrolik Hesabı, *Atıksu Kanal Ağlarının Projelendirilmesi, *Yağmur Suyu Giriş Yerlerinin Projelendirilmesi, *Kanal Ağının Özel Yapıları, *Atıksu Arıtma Yöntemleri, *Atıksuların Arıtılması, *Mekanik ve Fiziksel Arıtma, *Biyolojik Arıtma, *İleri Kademe Arıtma, *Camurların Anaerobik Cürütülmesi, *Camurun Kurutulması ve Uzaklaştırılması, *Bir Atıksu Arıtma Sistemi İcin Boyutlandırma Örneği, *Deniz Deşarjı Yapıları, *Atıksu Deniz Deşarjı Sistemleri, Tuzlu ve Yoğun Su Deşarjları


 


(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 20 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.