Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Avrupa-Miras, Meydan Okuma, Vaat

Avrupa-Miras, Meydan Okuma, Vaat

Avrupa-Miras, Meydan Okuma, Vaat

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Jan Berting
Çevirmen: Hüsamettin İnaç
Yayınevi :

Adres

Standart Teslimat
27 - 29 Ocak
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752500525

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Son on yıla kadar başarıları, ortak evrensel kültüre ve uygarlı- ğa katkıları ve en çözümsüz problemleri bile müzakere ederek çözmesiyle bir referans çerçevesi olarak gördüğümüz Avrupa, bugün kendisiyle yüzleşme ve tarihi ve sosyolojik yapısıyla he- saplaşma sürecine girmiştir.

Suriye’de yaşanan ve farklı uluslararası aktörleri içine çekme- siyle adeta üçüncü dünya savaşı niteliği taşıyan çatışmalar, bu çatışmaların yol açtığı Avrupa’ya yönelik göçmen akını ve gene bu güvenlik boşluğundan hayat bulan küresel terör olgusu Av- rupa’nın son yüzyıldaki en büyük imtihanıdır.

Modernleşme ideolojisinden hareketle çokkültürlülük, kültürel çoğulculuk ve hukukun üstünlüğü prensipleri üzerine varlığını ontolojik anlamda meşrulaştırmaya çalışan Avrupa, bugün farklı kültürlerle bu farklılıkları koruyarak yan yana ve iç içe yaşama pratiğine ne ölçüde hazırdır? Bu can yakıcı soruya müspet ce- vap verilememesinin nedeni, Avrupa’nın bizatihi kendi yaşadığı tarihsel tecrübenin içinde saklıdır.

Avrupa: Miras, Meydan Okuma, Vaat kitabı, bir Avrupalı ente- lektüelin, makro teori ve mega söylemlerin hakim olduğu sos- yo-politik bir atmosfer içerisinde kaybolan insan unsurunu ara- ma istikametinde yol alan, yeniden bir keşif macerası olarak da okunabilir.

 

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız