Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Avrupa'da Anadolu Fırtınası

Avrupa'da Anadolu Fırtınası

Avrupa'da Anadolu Fırtınası

50 Yaşında Göç 1961 - 2011

Yazar: Sümer Akad
Yayınevi :

Ceres Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058825086


Göçün ellinci yılında, Almanya ve Avrupa'da Türklerin yaşam mücadelesine ışık tutan, yakın tarihin canlı tanıklarından Sümer Akat'ın henüz yeni mezun bir teknisyenken gittiği Köln'de elde ettiği başarıları anlatırken; aynı yıllarda ne ile karşılaşacağından habersiz yola çıkan Türklerin yokluktan başarıya uzanan yollarına ve adaptasyon süreçlerine ayna tutacak ustalıkla yazılmış bir biyografi.
1960'ların Türkiye'sinde vahşet vardı. Zulümlerin mimarları masum insanların gözyaşlarına şampanya patlatıyorlardı.
Yer hüsran gök acıların girdabındaydı. 27 Mayıs tüm güzellikleri kurutmanın keyfiyle yatırımları durdurunca yabancı diyarlarda iş aramak zorunluluğu doğmuş, binlerce vatandaşımız Avrupa'yla Avustralya'yı yol eylemişti.
Sümer Akat bu yolculuktaki idealist bir vatanseverdir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 438

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ceres Yayınları

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Sadece bir Biyografi değil

Sümer Akat'ın kendi hayatını anlattığı "Avrupa'da Anadolu Fırtınası" isimli kitabı sadece bir biyografi değil. Aynı zamanda Almanya-Türkiye ilişkileri açısından yakın tarihimize ışık tutan. Almanya'dan Türkiye'ye başlattığı ilk Charter uçuşlarla ve Almanyada çalışan vatandaşlarımızla yaptıkları ortak çalışmalarla göçün zorluklarına dem vuran bu kitabı zevkle okuyacağınıza inanıyorum. Üstelik bir yaşama dokunurken yakın tarihimizide farklı bir açıdan tanıyacaksınız.

28.09.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız