Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ay Dolanır Günler Geçer

Ay Dolanır Günler Geçer

Ay Dolanır Günler Geçer

Fevziye Abdullah Tansel'in Günlükleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Dergah Yayınları

Standart Teslimat
22 - 24 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789759952587


16 Ekim 1965 Uğursuz ve çok üzücü bir günüm oldu. Sabahleyin saat ona doğru, pazara giderken, Orhan'a [Köprülü] rastladım. "Ben şimdi dönüşte size uğrayacaktım. Babam [Fuat Köprülü] akşam eve gelirken sokakta düşmüş. Bize gece saat sekizde telefon ettiler. Sizi görmek istiyor. Numune Hastahanesi'nde, ilk yardım kısmında, ikinci kat, 54. Numarada" dedi.

Eve dönüp çantayı bıraktım ve koşa koşa gittim. Allah'a şükür. Daha büyük felaket de olabilirdi. Sol bacağında, dizle kasık arasındaki kemikte bir kırık mevcut. Alçıya almışlar. Birkaç gün hastahanede yatması lâzım. Kendisi bedbin, asabi. "Kendimden usandım" diyor. Diğer taraftan, "ben beş-on gün sonra Tarih Kurumu'na yine gelirim; İlk Mutasavvıflar'a bakarız. Sen şimdilik tashihleri yap ve matbaaya gönder" dedi.

Dolaptaki eşyalarına bakmamı istedi. Ufak toz lekeleri var. Yalnız, muşambanın bir kısmı yırtılmış. Eve getirip diktim. Allah büyük; daha beterinden sakladı ve saklayacaktır. Zavallı ben. Ayağını Numune Hastahanesi'nde alçıya alan Dr. Kadıoğlu.

19 Ekim 1965 Bugün Orhan geldi ve hocamın, Numune Hastahanesi'nden eve nakledildiğini söyledi. Şekeri de, herhalde bu hadiseye çok asabileştiğinden artmış biraz:184.

Bir buçuk-iki ay kadar, ayağının alçıda kalması lâzım imiş. Sol ayağı. Sabır, sabır, sabır. Kudretimin üstünde sabır.Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Sayfa Sayısı : 440

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız