Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar
Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar

Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Elif Yayınları
Standart Teslimat
26 Şubat - 03 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756469774

Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar Kitap Açıklaması

Namaz ibadeti İslam’ın şartlarından birisidir. Mirac (Sidretü’l-Münteha) da beş vakit namaz farz kılınmıştır. Namaz insanın Allah’a karşı kulluğu ve O’nun emirlerine bağlılığı göstermektedir. Gerçekten kişi ile şirk ve küfrün arasında (yalnız) namazı terk etmek vardır.

Namaz cemaatte kılınması halinde tek yapılan ve ictimai (cemiyette) hayatta faydaları çok daha büyük olmakta böyle toplu bir ibadetle mü’minler arasında sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoş görüyü artırmaktadır.

Namaz, birlik ve beraberliğin en açık belgesidir. Zira dünyanın her yerinde bütün mü’minler aynı ibadetle Allah’a yaklaşmakta hemen, hemen aynı usul ve şekillerde namazlarını kılmaktadırlar. Bu ise bir tevhid ve vahdet nizamı olan islamın üstünlüğünü ilan edip duran bir ibadettir.

Mü’minler beş vakit namazlarından sonra kıbleye yönelip ellerini semaya açarak sınırsız ve sonsuz kudret sahibi olan Allah’tan yardım talep ederek;

“(Ey Allah’ım) Biz yalnızca sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. (Fatiha Suresi, 1/5)

“Ey Rabbim! Bana, ana babama ihsan ettiğin nimetlerine şükretmemi ve senin hoşnut olacağın salih amel işlememi ilham et. Benim neslimden gelenleri de salih kimseler kıl. Doğrusu ben tevbe edip sana yöneldim ve ben gerçekten müslümanlardanım. (Ahkaf Suresi, 46/15) Başınız darda iken duaya sarıldığımız gibi nimete kavuşunca da sağlık ve rahat hallerimizde de ibadet ve duaya sarılmamız, rabbimize yalvarmamız kulluğumuz gereğidir. “Deki duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin. (Furkan Suresi, 25/77)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.