Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aynadakiler

Aynadakiler

Aynadakiler

Yayınevi :

Gazanet Kitap

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056521201


Türk romancılığında kült bir yazar olma yolunda hızla ilerleyen Attila Şanbay'ın merakla beklenen Aynadakiler adlı romanının yeni baskısı, Gazenet Kitap'tan çıktı!

'Yalnızlık zayıf bir ruha yerleşmişse, o ruh aynada görünür olur ama yansıması kendisine ait değildir…' Peki, kime ya da neye aittir? Aynalara baktığımızda gördüğümüz, aslında biz miyiz? Aynaların gerçek sırrı nedir? Şanbay'ın bahtsız kahramanı Volkan Güzey, Aynadakiler adlı romanda bu soruların cevabını arıyor. Aramaktan öte, buluyor da. Fakat bulunan yanıtlar hem kendisi, hem de okurlar için pek de hoş değil. Güneşli, güzel bir günde başlayan tuhaf olaylar, kısa bir süre içinde başınıza gelmesini asla istemeyeceğiniz kâbuslar dizisine dönüşüyor. Okur bir yandan 'Olacakları görmek istemiyorum' derken, bir yandan da bilinmez bir güç tarafından, sayfaları çevirmeye devam etmek zorunda bırakılıyor. Ve Belirsiz bir Diyar 'la İstanbul sokakları arasında rahatsız bir yolculuğa çıkıyor. Dosyasını yayınevlerinin beğenisine sunmaktan bıkkın şair Volkan Güzey, açıklanamaz olaylarla kendi gerçekliğini yitirmektedir. Kaçırılıp götürüldüğü yitiklikte, bambaşka bir hayatın içinde tanıştığı Melodi, ona bilmesi gerekenleri anlatır. Bu dünyadaki yansıması Volkan'a, aslında kim olduğu ve nerede olmak istediği konusunda çelişkiler yaşatacaktır.

Aynaların gerçek sırrını, en büyük kötülüğün bile küçücük bir aynadan geçebileceğini ve güzeller güzeli Melodi'nin ondaki etkisini anladıkça Volkan'ın şaşkınlığı büyür. 'Eğer Kötülük Ekspresi makas değiştirip, o gün sizin hayatınızın içinden geçmeye karar vermişse, yapabileceğiniz tek şey, her vagonun son vagon olması için dua etmek olur ve bana inanın, bu ekspres yük trenlerinden bile daha uzundur… O gün kötülük Ekspresi Volkan Güzey'in hayatından geçiyordu. Daha doğrusu aynı anda pek çok kişinin hayatından…' Romanın kurgusu fantastikgerilim. İçinde bolca eylem barındırıyor. Fakat Attila Şanbay, hikâyenin eylem dinamiğinden çok, ruhsal çözülmelere ve insana odaklı olduğunu söylerken, 'Evet, hayatın kendisi de başlı başına bir aksiyon gibi görünebilir ama Forza (eylem) Forda'dan (karakter) doğar' diye ekliyor.Kimi çevrelerce 'Türkiye'nin Stephen King'i ve 'Türk Tarantino' olarak nitelendirilen Şanbay'ın hikâyesini, gerilim sever okurlar çok beğendiler. Ancak bunun yanı sıra roman dili, anlatım üslubu, çarpıcı benzetmeler ve özenli edebiyat çabası, her tutkulu okur için iyi bir kitap olma özelliğini taşıyor. Alanında yeni bir akım başlatan Aynadakiler, sarsıcı, gerçekçi ve bir o kadar da inanılmaz…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gazanet Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Müthiş kurgu müthiş anlatım

Ben çok fazla sevdim. Okuyun derim. Çok değişik.

06.07.2018

Kesinlikle tavsiye

Kesinlikle tavsiye

06.07.2018

Farklı ve gerçekten nitelikli bir yazar

Hikaye zaten güzel ama ben asıl yazarın tarzına, anlatımına ayrı bayıldım. Attila Şanbay gibi daha fazla yerli yazarımız olmalı diye düşünüyorum. Çünkü severek okuduğumuz çoğu yabancı yazardan aşağı kalır yanı yok. Değişik etkileyici sürükleyici bir anlatım tarzı var. Ama buradaki kitap kırmızı kapaklı. Ben bunun siyah kapaklı baskısını okumuştum. Bir de yeni roman yazsa artık diyorum.

09.12.2017

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.