Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ayurveda - Strese En Doğru Çözüm

Ayurveda - Strese En Doğru Çözüm

Ayurveda - Strese En Doğru Çözüm

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753226349


Ayus (yaşam, yaşam süresi) ve Veda (bilgi, bilim) kelimelerinin birleşmesinden oluşan Ayurveda (Yaşam Bilimi), Yaşam bilimi anlamına gelen Ayurveda, esasında bir koruyucu hekimlik sistemi olup, bin yıl önce Anadolu'da ortaya çıkmış olan Tasavvuf'un da kökenidir.

Stres için anahtar kaynak
Ömür boyu hep iyi bir evlât, iyi bir öğrenci, iyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir baba olmaya çalışırız. Bu 'iyiler' toplumun değer yargılarına göre belirlenmiştir. Ancak, 'olmayı' amaçladığımızda, yani gerçekten yaşamamız gerektiği gibi yaşamayı hedeflediğimizde, tüm senaryoları bırakırız; artık oyun oynamayız, artık acımasız olmayız, artık başkalarını ezerek yükselmek istemeyiz. Çünkü amacımız artık 'sahip olmak' değildir. Gerçek mutluluğun 'sahip olmak' değil de sadece 'olmak' olduğunu anladığımız an daha fazla sevgi, daha fazla dost, daha fazla mal ya da mülk de istemeyiz artık. Sürekli daha fazlasını isteme tutkusu insanda iç çatışmalar sona erinceye kadar devam eder.

Dr. Vesile Bolaç kitabında, bu iç çatışmaların nasıl son bulacağını sorguluyor, Ayurveda'yı, Ayurveda-Tasavvuf ilişkisini ve Ayurveda'nın strese en kolay çözümü sunduğu gerçeğini anlatıyor. Ayurveda Strese En Doğru Çözüm, Türkiye'nin ilk Ayurveda kitabı olma özelliğini de taşıyor.Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sistem Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 112

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 1

Zaman kaybı

Fazlasıyla yüzeysel ve alıntılarla süslenmiş olan kitabın büyük bir kısmı açıklamada bile yazmayan transandantal meditasyona ayrılmış. (biri 5000 yıllık bir konu öteki 100 yıllık) Hayal kırıklığı.

25.10.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız