Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Azap Ortakları - 2 CiltTakım
Azap Ortakları - 2 CiltTakım

Azap Ortakları - 2 CiltTakım

6/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Erol Toy
Standart Teslimat
14 Nisan - 19 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055525675

Azap Ortakları - 2 CiltTakım Kitap Açıklaması


Azap Ortakları, Erol Toy romancılığının, Türkiye kimliğini tanıma, tanımlama ve tanıtma serüveninde tarihsel kesit ürünlerinden biridir.

Roman, Osmanlı devletinin ilk kuruluş evresinde, yüzyılın son yarısında başlar. Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin ekseninde, genişleme, gelişme ve yükselişin gizeminde dolana dolana düşüş ve kargaşanın gizine dalar. Devrimin olağanüstü gerçeğinde devrimcinin görkemli trajedisiyle yüzyılın ilk çeyreğini kapsayan ikinci kuruluş döneminde sona erer.

İlk yayınlandığı 1973'ten Erol Toy'un katı yasaklara çarptığı 1980'lere kadar bazen yılda iki kez basılarak on binlerin ilgisini kazanan Azap Ortakları, uzun bir aradan sonra yeni basımıyla yeniden okur karşısında.Sayfa Sayısı: 1068

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Okuyun

Bir dostum; Azap ortaklarını birine tavsiye ettim, 3 ay sonra başka biri beni arayıp "ben kitabı tavsiye ettiğiniz kişinin arkadaşıyım, teşekkür edeim, sizin sayenizde ben de okudum, muhteşemdi" diye söyledi. Bunun üzerine ben de okumaya başladım, 7.gündeyim, 710.sayfadayım, fırsat buldukça okuyorum, tarihi ve biraz da sosyolojiyi seviyorsanız va sağlam bir roman okumak istiyorsanız kaçırmayın, okuyun derim.

02.08.2015

Muhteşem Bir Sentez...

Osmanlının yükseliş devrindeyken, neden çökeceğini ve emperyalizmin neden dünyaya egemen olamayacağını anlatan müthiş bir sentez.

24.03.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.