Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bahir İle Sitare
Bahir İle Sitare

Bahir İle Sitare

Zamanların Sonu; Derin Kopuş

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Minval Yayınevi
Standart Teslimat
23 Haziran - 28 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058730915

Bahir İle Sitare Kitap Açıklaması


Âşık, erkek, ermiş ve Deccal

Bahir ile Sitare, Minval Yayınevi'nin yayımladığı ilk edebiyat eseri. Bir tarafıyla 'kadınlara eşlik etme yeteneğini yitirmekte olan erkekliğe' dair modern ve ironik bir trajedi olan roman, aşkın, inancın, cinselliğin, özgürlüğün, hayatın ve ölümün sonuna kadar gidiyor.

Yazarının ifadesiyle 'yaratılışın sınırlarında saf ve delice bir bale yapan' roman, tanrısal bir kimlik talep eden kadın cinselliği ile kimliksiz bir kadın eti talep eden erkek cinselliği arasındaki yüksek gerilim hattında ilerliyor. Hayatta kalma güdüsü ve cinsellik ile uygarlık ideali arasındaki "korkunç çelişki"ye ve bu çelişkinin tuhaf sonuna odaklanan roman, alt başlığında olduğu gibi belki de zamanların sonundaki derin bir kopuşu haber veriyor.Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Minval Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Derinlemesine bir bakış

İnsanın yazgısına dair söylenmiş en eski yazılı metinden Gılgamış destanından yola çıkıyor ve kadın erkek ilişkilerini farklı bir yaklaşımla sorguluyor. İçgüdüler ve medeniyetin çarpışmasının insan üzerinde etkisi çarpıcı, alıp götüren bir dille anlatılıyor. Okumaya değer, Türk edebiyatında yeni bir pencere..

15.06.2012

Edebiyatta bir eşik aşılıyor

Bu kitapla Türk edebiyatında yeni bir eşik sessiz sedasız aşılıyor bence. Daha önce hiç karşılaşmadığım türden edebi bir lezzet buldum. İnsana, kadına, erkeğe ve hayata dair yepyeni ufuklara doğru yol aldım. Baş döndürücü diyaloglarla oradan oraya savruldum. İnsanın içindeki karanlığın derinliğini hissettim.  Çok ama çok etkileyici. Zamanla anlaşılacaktır.

21.05.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.