Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Balkanizasyon, Çözülme ve Matruşka Devletler

Balkanizasyon, Çözülme ve Matruşka Devletler

Balkanizasyon, Çözülme ve Matruşka Devletler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Erdem Eren
Yayınevi :

Alibi Yayıncılık

Standart Teslimat
01 - 07 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058337077


Sayın Anıl Çeçen sunuş yazısında, "Balkanizasyon, Çözülme ve Matruşka Devletler" kitabını şöyle yorumluyor: "Balkanizasyon kavramı, yanı başımızdaki Balkan Yarımadası'ndan çıkarak dünya kamuoyuna yayılan bir deyimdir. Yedi asırlık Osmanlı İmparatorluğu, Balkan topluluklarının bağımsızlık mücadelelerine girişmesiyle beraber tarih sahnesinden çekilirken devletlerin ve ülkelerin parçalanması Balkanizasyon kavramı ile ifade edilmeye başlanmıştır… Böylesine zor ve karmaşık bir konuyu bilimsel bir çalışma ile değerlendiren Erdem Eren'i kutluyor ve bundan sonraki bilimsel çalışmalarında başarılar diliyorum.
Yazarımız Erdem Eren ise kitabını şöyle anlatıyor: "Balkanlar, bir gözü ile ağlarken öbür gözü ile gülebilen insanların yaşadığı topraklardır."… Bu kitap, ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerinde pazar yerine bombalar atılmasın diye yazılmıştır. Bu kitap, sırf etnik kökeni seninkinden farklı diye komşunuz ile birbirinizi öldürmeyin diye, çocuklarımız aklını ve vicdanını çağ dışı cemaat örgütlenmelerine kiraya vermesin diye yazılmıştır. Bu kitap, yeni bir İstiklâl Marşı yazılmak zorunda kalınmasın diye yazılmıştır. Kısacası kitapta yer alan "parçalanma süreçleri" ve sonrasında oluşan "çok parçalı devletçik yapılanmaları" çalışmamızın ana çizgisini oluşturmaktadır…"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alibi Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.