Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beden Aklıyla Zayıfla

Beden Aklıyla Zayıfla

Beden Aklıyla Zayıfla

8/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Hayykitap

Standart Teslimat
05 - 09 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055181802


Diyet ve zayıflama konusu neredeyse hepimizin gündeminde… Ama kilo sorununu bir türlü çözemiyoruz. Çünkü 'piyasa' yanlış yönlendirmeler, kifayetsiz diyetler, demode bilgilerle dolu. Kilo probleminden kurtulmaya çalıştıkça sanki daha çok kilo alıyoruz!

Peki, asıl sorunun yediklerimiz değil, sindiremediklerimiz olduğunu hiç düşündünüz mü? Bedenin de bir aklı olabileceği ve onu tekrar çalıştırdığınızda kiloların kolaylıkla gideceği hiç aklınıza geldi mi?

Elinizdeki kitap beden aklının ne olduğunu ve düzgün işlemesi için yapmamız gerekenleri anlatıyor. Dr. Fevzi Özgünül'ün yaklaşık 12 yılda binlerce hastayı tedavi ederken edindiği tecrübelerin sonucu…

Dr. Özgönül uzun yıllar aile hekimliği yapmış. Daha sonra obezite konusuna yoğunlaşmış, kilo problemi yaşamış ve bir türlü bu problemden kurtulamamış 10 binden fazla hasta tedavi etmiş. Yaklaşık 150 bin hasta görüşmesi yapmış. Bu görüşmelerde edindiği bilgileri ve tecrübeleri, Beden Aklıyla Zayıfla'da bizlerle paylaşıyor.

İştahı azaltmanın ve ekstra kilolardan kurtulmanın en iyi yolunun, doyana kadar besleyici gıdaları yemek ve vücudu güçlendirmek olduğunu söylüyor. Ona göre bize kilo aldıran fazladan yediklerimiz değil; atladığımız, yemediğimiz öğünler ve yediklerimiz içerisinde sindiremediğimiz bölümler! Dr. Fevzi Özgönül, "Şişmanlıkta asıl mesele sindirememek! Çünkü beden aklının merkezi, sindirim sistemi! Merkezde işler düzgün yürürse tüm bedende işler düzgün yürür ve yaşam sağlıklı olur" diyor.

Hayykitap sizleri başarı oranı yüzde 95'lere varan yepyeni bir kilo verme modeli ile tanıştırıyor. Üstelik diyet yok, miktar kısıtlaması yok, stres yok, aç kalmak yok! Şimdi devrim zamanı, beden aklını çalıştırarak ideal ölçülerinize dönme zamanı! Kolayca zayıflayıp mutlu olmanın tam zamanı!
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 6

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel bir kitap önerisi

Kitabın içeriği oldukça heyecan verici. Biran önce alıp okumak istiyorum.

22.11.2020

Güzel Bir Bilgi Kaynağı

Akılda kalıcı ve anlaşılabilir bilgilere dayalı, "gerçekten de mantıklı" dedirten, uygulaması biraz irade istese de diğer (sözde) diyet yöntemlerine göre kolay ve etkileri kalıcı bir yönteme dayanan, okunması kolay bir kitap... Garip yiyeceklerden oluşan listeler, aç kalmalar, insanı strese sokan uygulamalar yok. Uygulaması kolay, mantıklı, akılda kalıcı bir yöntemle sağlıklı olma rehberi... Uygulayın, sonuçlarını kendiniz görün.

25.10.2016

Çok İyi

"Beden Aklıyla Zayıfla" kitabında Tıp Doktoru yazar Dr. Fevzi Özgönül Bey'in, onu yiyin bunu yemeyin diye sıralamaması, önce kilo alma mekanizmasını neden - sonuç ilişkisi içinde okuyucuya bilimsel tabanda ikna etmesi ve 24 saatlik program yaparak kısa, net ve öz beslenme planı sunması ve en önemlisi "Tamam ben beslenme planımı anlattım." diye kaçmaması hatta çok motive edici sözleriyle örneğin "İdeal bedene kavuştunuz, aç değilsiniz, tatlıya artık gönül verme ihtiyacı hissetmiyorsunuz bile" gibi sözleriyle okuyucuyu gaza getirmesi ve de beslenme planını katı değil esnek tutması örneğin "Yemeyin ama yerseniz de üzülmeyin bir daha olmayacak deyin" gibi ve yağların destek sağlayıcı yastık amacıyla oluşturulduğu, sağlıklı beslenmeyle bedene yapı, destek kazandırdıkça bedenin yağlara "Benim koltuk değneğine ihtiyacım yok, gidebilirsin" demesiyle kilo verildiğini defalarca kafamıza vura vura anlatması bu kitabı diğerlerinden özel kılmaktadır.
Bir de yazarın kendisinin tıp doktoru sıfatıyla on binlerce obez hastasını %95 başarı oranıyla ideal bedene kavuşturma üzerinde elde ettiği tecrübelerini de kitabında paylaşması tabi ki kitabın inandırıcılığını kat kat arttırmaktadır.

Kilo problemi olmayanlar da ömrü boyunca kilo problemiyle karşılaşmamak için bu kitabı okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

11.12.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.