Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beden Dili

Beden Dili

Beden Dili

Yazar: Ashish Dutta
Çevirmen: Ali Beyaz
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054429974


Yüzümüz gözle görülür biçimde bedenimizin en açıklayıcı bölgesidir. Altı tane uluslararası mimik vardır bunlar: mutluluk, üzüntü, şaşırma, korku, öfke ve kuşkudur.
Beden dilimizle diğer insanlara gönderdiğimiz sinyallerin farkında olmasak da bilinçsiz bir şekilde onların beden dilini okuyabiliriz. Karşıdakinin satır aralarında bize ne söylediğini anlama ve yorumlama sürecinde sezgilerimize güveniriz.
Hareketler de beden dilinin bir parçası olduğu gibi yüzümüzde, kol ve bacaklarımızda, başımızda ve tüm vücudumuzdaki hareketler beden dilimizle bir ahenk içinde bir araya gelir.
Beden dilinin güvenilirlik değerinin bu kadar yüksek olması, sözel olmayan davranışları çok genç yaşta aynı biçimde öğrenmemizden ya da edindiğimiz sözel olmayan birçok davranışın kalıtımsal olmasındadır. Aşk duygularımızı, nefretimizi, korkumuzu, sevincimizi, sıkıntımızı, üzüntümüzü ve bunun gibi insanın diğer başlıca duygularını, beden dilini öğrenmeye gerek kalmadan da diğer insanlara aktarabiliriz.Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Resimlerle Desteklenmeli

Kitap resimlerle desteklenmemiş çok sade olmuş. Yalnızca sözcüklerle anlaatılmış. Tavsiye etmiyorum.

28.12.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız