Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ben ve O

Ben ve O

Ben ve O

Çevirmen: Oya Kasap
Yayınevi :

Telos Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058564329


Telos Yayınevi psikanalizin kurucu metinlerini Almanca aslından ve yeni terim önerileriyle yayınlamaya başladı. Psikanaliz dizisinin ilk kitabı, "Ben ve O".

Dizi editörleri bugüne değin yapılan Freud çevirilerinin büyük bölümünün İngilizce'den yapıldığını ve bunun da çok önemli sorunlar yarattığını belirtiyorlar. Ayrıca Freud'un kavramlarını karşılamak için bugüne değin kullanılan terimlerin önemli bir bölümünün Freud'un kuramının yapısına ve Türkçenin diyalektiğine uymadığını da ileri sürüyorlar.

Kitabın "Freud'u Türkçe Düşünmek" başlıklı sunuş yazısı yalnız psikanalizde değil Türkiye'de hemen her alanda varolan çeviri sorunlarına dair öneriler de içeriyor.

Konuşma diline değin girmiş 'bilinçdışı' teriminin Freud'un kuramına uyumsuzluğunu, ya da İngilizcenin ikliminde kuramın liberal bir dille donatıldığını örnekleriyle görmek huzursuz edici. Bu öneriler doğru ise, belki şunu söylemek gerekli: "Freud'u İngilizce düşünmek zorunda değiliz, çünkü nihayet Türkçe'de…"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Telos Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız