Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bergüzar-ı Çanakkale Besteleri
Bergüzar-ı Çanakkale Besteleri

Bergüzar-ı Çanakkale Besteleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Gece Kitaplığı
Standart Teslimat
19 Mayıs - 22 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052882634

Bergüzar-ı Çanakkale Besteleri Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Bu çalışma: Çanakkale savaşlarında zuhur eden ve günümüze kadar anlatılan önemli hâdiseleri, şahsiyetleri,  millî ve mânevî değerlerimizi hatırlatmak, genç nesillere aktarmak, Çanakkale rûhunu yansıtmak ve pekiştirmek amacı ile yapılmıştır. Türk edebiyatının ve Türk mûsikîsinin  san’atları bir araya getirilerek Türk milletinin büyük bir mücâdelesi olan Çanakkale Destânı üzerine şiirler kaleme alınmış, hikâyeleri anlatılmış ve öz mûsikîmizin çeşitli türlerinde (Sanat Müziği, Halk Müziği, Mehter Müziği ve Tasavvuf Müziği ) bestelenmiştir.

İki yüz elli bin insanımızın canını vererek zaferle taçlandırdığı bu savaş, şüphesiz Türk târihinin gurur kaynaklarından biridir. Bu zafer, şehit ve gâzilerimizin Türk Milletine armağanıdır. Bundan dolayı bestenin adı Bergüzâr-ı Çanakkale olmuştur. Çanakkale Zaferi, şehit ve gâzilerimizin bize armağanı, bu beste de bizden şehit ve gâzilerimize armağandır.

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.