Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu Halk Evi 1931-1951

Beyoğlu Halk Evi 1931-1951

Beyoğlu Halk Evi 1931-1951

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
20 Ağustos - 22 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758773916

“Beyoğlu Halkevi’nin bütün kollarında canlı bir faaliyet göze çarpmaktadır. Bilhassa konferans, gösterit, spor, müzik kollarının çalışması cidden takdire şayandır.


1-Konferanslar: Biri halkı, diğeri münevver gençliği yetiştirmek ve fikir seviyelerini yükseltmek maksadı ile her hafta cumartesi ve salı günleri birer konferans verilmektedir. Bu konferanslar; ev başkanı Ekrem Tur, Hilmi Ziya Ülken, İsmail Hami Danişmend, Ahmet Hamdi Başar, Mehmet Caferoğlu, Şükûfe Nihal Başar, Hasan Kenan Nihal Başar, Hasan Kenan Tunakan,  Rıza İzzet Güner, Mustafa Tunalı, Reşat Kaynar gibi tanınmış profesör ve değerli gençler tarafından verilmektedir.


2-Gösterit: Her cumartesi günü saat 20 buçukta, pazar günleri saat 14 buçukta evin gösterit kolu tarafından birer temsil verilmektedir. Gençlerimizin gösterdikleri muvaffakiyet, bunlar arasında yüksek sanatkârlar yetişeceğine bizi inandırmakla beraber sayın halkımızın evin sıcak ve samimi havası içerisinde sık sık, birleşmelerine iyi bir vesile teşkil etmesi de kayda değer bir ehemmiyeti haizdir.


3- Spor: Evin spor kolunda 150 kız, 300 erkek üye vardır. Üye olmayan fakat spora devam eden mektepli çocuklarla muhtelif guruplar bu sayının haricindedir. Bunları hesaba katarsak, burada yalnız dimağları değil, vücutları da terbiye edilen binlerce yurttaşın memlekete en olgun, en faydalı bir şekilde yetiştirildiği anlaşılır. 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 328

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız