Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

6/10 - 52 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Ümit
Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752897380


Üç arkadaşın öyküsü bu. Beyoğlu'nda büyümüş, Beyoğlu'nda yaşayan üç ayrı kişilik, üç ayrı kimlik, üç ayrı insan. Ölümsüzlük merakıyla başlayan ölümler. Her cinayetin ardında gizemli bir neden... Ve soruşturma boyunca adım adım, bina bina, sokak sokak Beyoğlu. O çoksesli, çokrenkli, çokdilli, çokkültürlü Beyoğlu. Günümüzün Babil Kulesi... İnsanın bencilliğini, acımasızlığını, öfkesini, çaresizliğini en iyi anlatan mekân... Soluk soluğa bir gerilim, benzersiz bir final...Çok kollu, çok dallı büyük bir ırmağa benzeyen bu muhteşem cadde, papazı, fahişesi, cami hocası, pezevengi, hahamı, Alevi dedesi, bankacısı, işportacısı, öğrencisi, öğretmeni, tinercisi, dönercisi, dekoratörü, evsizi, midye satıcısı, esrar satıcısı, kanun kaçağı, Anadolu kaçağı, Avrupa kaçağı, Amerika kaçağı, Afrika kaçağı, yani yaşam kaçağı, beyazı, karası, sarısı, kızılı yani insan görünümünde olan kim varsa, hepsini, herkesi sorgusuz sualsiz kucaklamıştı.Kiliseleri, camileri, sinagogları, hanları, hamamları, bankaları, giyim mağazaları, kitabevleri, meyhaneleri, birahaneleri, şaraphaneleri, kafeleri, kültürevleri, randevuevleri, sinemaları, tiyatroları, galerileri, vakitleri çoktan dolduğu halde ömür sürmeye çalışan bilmem kaç yüzyıllık inatçı binaları, dar sokakları, kör çıkmazlarıyla Grande Rue de Pera, Cadde-i Kebir, İstiklal Caddesi ya da Beyoğlu nasıl adlandırılırsa adlandırılsın burası her gün, her an değişen yeryüzünün en büyük tiyatro sahnesi gibiydi."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 551

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Baskı Sayısı : 64. Basım

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 408

Dil : Türkçe

Yorumlar 30

TÜM YORUMLARI GÖSTER
biraz sıkıcı

Beyoğlu'nu, tarihi yapıları, lokantaları öğrenmek sokak sokak gezmek istiyorsanız kitap güzel ama genel olarak benim pek hoşuma gitmedi. Sayfa sayısının yükseltilmesi için konular çok ama çok uzatılmış.  Sıkıldığım zamanlar oldu okurken, zor bitirdiğim kitaplardan biri diyebilirim.

21.12.2016

Beyoğlu Rapsodisi

Final harika.

07.11.2016

Çok tavsiye ediyorum

Ahmet Ümit'in şu ana kadar okuduğum kitaplarında direk cinayetle giriyordu olaya, fakat bu onlardan farklıydı ve hiç beklemediğim şekilde bitti. Kitabı kapatıp kendi kendime yok artık dedim. Mutlaka okumalısınız, tavsiye ederim.

14.01.2015