Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

Yazar: Ahmet Ümit
Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051415505


Üç arkadaşın öyküsü bu. Beyoğlu'nda büyümüş, Beyoğlu'nda yaşayan üç ayrı kişilik, üç ayrı kimlik, üç ayrı insan. Ölümsüzlük merakıyla başlayan ölümler. Her cinayetin ardında gizemli bir neden... Ve soruşturma boyunca adım adım, bina bina, sokak sokak Beyoğlu. O çoksesli, çokrenkli, çokdilli, çokkültürlü Beyoğlu. Günümüzün Babil Kulesi... İnsanın bencilliğini, acımasızlığını, öfkesini, çaresizliğini en iyi anlatan mekân... Soluk soluğa bir gerilim, benzersiz bir final...Çok kollu, çok dallı büyük bir ırmağa benzeyen bu muhteşem cadde, papazı, fahişesi, cami hocası, pezevengi, hahamı, Alevi dedesi, bankacısı, işportacısı, öğrencisi, öğretmeni, tinercisi, dönercisi, dekoratörü, evsizi, midye satıcısı, esrar satıcısı, kanun kaçağı, Anadolu kaçağı, Avrupa kaçağı, Amerika kaçağı, Afrika kaçağı, yani yaşam kaçağı, beyazı, karası, sarısı, kızılı yani insan görünümünde olan kim varsa, hepsini, herkesi sorgusuz sualsiz kucaklamıştı.Kiliseleri, camileri, sinagogları, hanları, hamamları, bankaları, giyim mağazaları, kitabevleri, meyhaneleri, birahaneleri, şaraphaneleri, kafeleri, kültürevleri, randevuevleri, sinemaları, tiyatroları, galerileri, vakitleri çoktan dolduğu halde ömür sürmeye çalışan bilmem kaç yüzyıllık inatçı binaları, dar sokakları, kör çıkmazlarıyla Grande Rue de Pera, Cadde-i Kebir, İstiklal Caddesi ya da Beyoğlu nasıl adlandırılırsa adlandırılsın burası her gün, her an değişen yeryüzünün en büyük tiyatro sahnesi gibiydi."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 551

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 551

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 32

TÜM YORUMLARI GÖSTER
ahmet ümit

ahmet ümitin en sevdiğim kitabı

25.07.2019

Gezi Yazısı Okumak İstemezdim

Polisiye türüne gönül vermiş bir okur olarak polisiye desem değil macera desem hiç değil gezi yazısı..belki..Hiç keyif almadım.Ilk otuz ve son son otuz sayfa bir kitap ortada kalanlar başka bir kitap gibi.Gezi kitabı okumak istesem gezi kitabı alırdım.Beklentimi karşılamadı.Zaman kaybı.

17.05.2019

biraz sıkıcı

Beyoğlu'nu, tarihi yapıları, lokantaları öğrenmek sokak sokak gezmek istiyorsanız kitap güzel ama genel olarak benim pek hoşuma gitmedi. Sayfa sayısının yükseltilmesi için konular çok ama çok uzatılmış.  Sıkıldığım zamanlar oldu okurken, zor bitirdiğim kitaplardan biri diyebilirim.

21.12.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız