Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilgi Yönetimi

Bilgi Yönetimi

Bilgi Yönetimi

Bilgi Türeticiler, Büyük Veri, İnovasyon ve Kurumsal Zeka

9/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Papatya Bilim

Standart Teslimat
17 - 21 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054220830


Bu kitap insanın karar vermesinde ve davranış belirlemesinde her zaman yol gösterici olan bilgi ve bilginin yönetimi ile ilgili en güncel konu ve kavramları ele almaktadır.

Kitapta bilgi çağının bilgiyi tüketen ve üreten yeni bireyleri, "dijital yerliler" tanıtılmış; aşırı bilgi artışına değinilerek bunun tehlikelerinden sözedilmiş; diji-tal ortamda bıraktığımız "izler"in, veri bilimciler tarafından nasıl ele alındığın-dan bahsedilmiş; bilginin korunması ve sosyal mühendislik konularına değinil-miş; iş süreçleri ve bilgi yönetimi ilişkisi irdelenmiş; rekabetin olmazsa olmazı olan bilgi ve yönetiminin, rekabet üzerindeki etkileri üzerinde durulmuş; ülke-mizden ve dünyadan başarılı ve başarısız inovasyon örnekleri verilmiş; bilgi değer zinciri modeli anlatılmış ve bilgi yönetimi ile kurumsal zeka arasındaki ilişkinin kapsamı ve sınırlılıkları üzerinde durulmuştur.

Üniversitelerin İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgi ve Belge Yönetimi ile Enformatik gibi bölümlerinde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrenciler, kamu ve özel sektörde çalışan yöneticiler ve bilgi yönetimi ile ilgilenen herkes için kitabın çok yararlı olacağı kanaatindeyiz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Farklı

Editörün 2015 basımlı kitabı Bilgi Yönetimi için önceki kitaba göre farklı konulara dikkat çekiyor. Öncekinden farklı yazarlar yer almakta. İçindekiler:DİJİTAL ÇAĞ ve BİLGİ> 1-Bilgi Tüketicileri ve Üreticileri 2-Aşırı Bilgi Artışı 3-Büyük Veri 4-Bilginin KorumasıBİLGİ ve İNOVASYON> 5-BY ve İş Süreçleri Etkileşimi 6-Rekabet Avantajı olarak BY 7-İnovasyonKURUMSAL ZEKA VE ÖĞRENEN ORGANİZASYON 8-Bilgi Değer Zinciri 9-Kurumsal Zeka ve Kullanılan Yöntemler

07.08.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.