Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilinmeyen Osmanlı (Arapça)

Bilinmeyen Osmanlı (Arapça)

Bilinmeyen Osmanlı (Arapça)

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Osmanlı Araştırmaları Vakfı - Yayınevi Genel Dizisi

Standart Teslimat
04 - 06 Şubat
* 100 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe kargo bedava!..
  • Barkod: 9789757268390


Rahmetli Adnan Kahveci'nin Maliye Bakanı olduğu ilk günlerde Prof. Dr. Ahmed Akgündüz'le bir sohbet sırasında istirham mahiyetinde:

"Muhterem Hocam! Eğitim hayatımda Osmanlı Devleti ile ilgili doğru bilgileri öğrenememiş ve aleyhte öğrendiğim bilgilerin yanlışlığını ve tarihimizi toptan inkârın zararlarını ancak Amerika'daki tahsil hayatımda anlamıştım. Bizim Osmanlı'yı batıran kurum diye gördüğümüz 'iltizam' usulünü Amerika'nın vergi toplamada kullanmak istediği modern bir iktisat teorisi olarak mastır derslerimde görünce şaşırdım ve tekrar Osmanlı'yı incelemeye başladım. İlk işim sizin Osmanlı Kanunnâmeleri adlı eserin 1. Cildini okumak oldu. Ancak bu tür eserleri herkesin okuması mümkün değil. Keşke Osmanlı devleti ile ilgili önemli soruları, bu eserlerinizin özeti olmak üzere 500 sayfa halinde özetleseniz ve adını da "Bilinmeyen Osmanlı" koysanız, ben de en az 500.000 adet bastırıp bütün meraklı insanlara dağıtsam."

Sözlerinde ilham alınarak, Osmanlı Devleti'nin Kuruluş'unun 700. Yıldönümü münasebetiyle hazırlanan ve Rahmetli Adnan Kahveci'nin verdiği "Bilinmeyen Osmanlı" ismiyle okuyucuya sunulan eserde; Osmanlı Tarihi ile alakalı birçok bilinmeyenin veya eksik bilinenlerin cevaplarını belgeleri ile bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 792

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Osmanlı Araştırmaları Vakfı

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız