Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Başka İktisat

Bir Başka İktisat

Bir Başka İktisat

Yeni Muhafazakar, Friedmancı, Monetarist Görüş Üzerine İncelemeler ve Öneriler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Yeni Alan Yayıncılık - Güncel Sorunlar Dizisi

Standart Teslimat
26 Temmuz - 28 Temmuz
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 2880000055808


Özet olarak belirtmek gerekirse, bunalımın aşılması konusunda işlerliği olan bir dünya ekonomisinin oluşturulması yolunda asıl çözüm olarak, adalet temeli üzerine kurulu bir yeni uluslararası ekonomik düzenin kurulmasından yana olan görüşlerin giderek yoğunlaştığı ve güçlendiği söyleyenebilir. Kuşkusuz bu yöndeki adımlar, ancak, tek tek ülkeler bünyesinde de sosyal adalet temeline dayalı sosyal devlet uygulamalarının yaygınlaşması ve canlanması ölçüsünde gerçeklik ve bütünlük kazanabilcektir.

Açıktır ki bu yöndeki eğilime geçerlilik kazandırmakta asıl sorumluluk, mevcut ilişkilerden en çok zararlı çıkan yoksul ülkelerin hükümetlerine düşmektedir. Bu hükümetler, uluslararası mali güç merkezlerinin buyruklarının uygulanmasında birer halkla ilişkiler ve tercüme bürosu niteliğiyle sınırlı kaldıkları sürece, elbette ki böyle bir sorumluluğu yerine getirmenin çok uzağına düşmüş oalcaklardır. Bunun için, hülümetler, öncelikle temsil ettikleri halkın temsilcisi olmak zorundadırlar. ICFTU'nun ortaya attığı deyişle "önce halk, sonra borç" diyebilmelidirler. Böyle hükümetler ise, hiç şüphe yok ki, ancak demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kaznadığı koşullarda ortaya çıkabilir.
(Önsözden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 1987


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Alan Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 176

İlk Baskı Yılı : 1987

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız