Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Gecelik Aşklar Nereye Gider

Bir Gecelik Aşklar Nereye Gider

Bir Gecelik Aşklar Nereye Gider

Yazar: Mehmet Altan
Yayınevi :

Hemen Kitap - Deneme Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756178539


"Geçen akşam bir ateşböceği gördüm. O, ışıklarını çakarak 'eşini' ararken onun kıvılcımlı ışığı benim geçmişimi aydınlattı. Ve çok şeyi farkına bile varmadan yitirdiğimizi düşündüm. Varlıklarına, var olduklarına özen göstermediğimiz birçok şey bizi terk edip gidiyor ama biz bazen terk edildiğimizi bile anlayamıyorduk. Sonra tek bir kıvılcım, eşini arayan bir ateşböceğinin parıltısı gibi bir işaret, kaybolanları bize hatırlatıyor ve içimizi hüzünlü bir özlemle yakıveriyordu. Tek bir ışık bile yetiyordu bazen buna."

Mehmet Altan, yavaş yavaş unutulmakta olan pek çok güzelliğin arasında gezdiriyor okurunu. Şiirlerle besliyor anlattıklarını. Çehov'un, Balzac'ın satırlarında dolaştırıyor ya da Schumann'ın bestelerinde, New Orleans cazının buğulu notalarında. Az bildiğimiz konulara geniş pencereler açarken "Zaman nereye akar?" sorusu üzerine düşündürüyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hemen Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.