Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Göçmen Kuştu O

Bir Göçmen Kuştu O

Bir Göçmen Kuştu O

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ayla Kutlu
Yayınevi :

Bilgi Yayınevi - Ayla Kutlu Bütün Eserleri Dizisi

Standart Teslimat
23 - 29 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754946147


'Bir Göçmen Kuştu O', son yıllarda yayımlanan en önemli romanlardan biri olduğunu kanıtladı. Okurun beğenisini kazandı, pek çok şey yazıldı, toplantılar düzenlendi kitap için. 1986 Nisanında da Madaralı Roman Ödülü'nü aldı. Ayla Kutlu'nun kendi deyişiyle, "Küçük yaşta toprağından koparılan ve göçmen kuş olmaktan kurtulamayan bir adam, Adil Emir Bey. Bir Osmanlı aydını... Adil Emir Bey'in yaşam öyküsü..." BİR GÖÇMEN KUŞTU O. İlk romanından bu yana her kitabı ilgiyle karşılanan Kutlu, "Fazla politize bir kitap olsun istemediğim için daha çok kadınlara yansıyan bölümüyle verdim onun yaşamını..." diyor. Osmanlının son döneminden Cumhuriyetin ilk yıllarına değin uzanan bir zaman dilimi içine olayları yerleştiriyor Ayla Kutlu ve bu süre içinde geçen olayları bir tarihçi gibi izleyip araştırdıktan sonra, romancı ustalığıyla kaleme alıyor. Böylece romandaki kişiler Adil Emir Bey, Yahya Efendi, Araklılı, Nevnihal, Cevahir, Gülhayat ve Yeşil Hanımlar da tarihsel gerçeklikleri kuşkusuz kimi olaylar gibi canlanıveriyorlar. Bu romanın tipleri de Ayla Kutlu'nun öteki romanlarında olduğu gibi, yine kolayca unutulmayacak kişiler. Ne aşırı duyarlılıklar, ne de yersiz abartmalar var kitapta. Çünkü öykülerinde, romanlarında hem alışılmışın dışına çıkmayı ustaca başaran, hem de doğal olanı, gerçeği anlatmayı görev bilen bir yazar Ayla Kutlu.Sayfa Sayısı: 270

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Neden?

Neden deyip durdum kitap boyunca. Sorguladım kim haklıydı kim haksız.ama ortaya ne bi suçlu çıktı ne de bir mazlum. güzel bir eserdi. okuyanların zevk alacağını umuyorum.hikayenin devamı Emir Bey'in Kızları adlı kitapta. Emir Bey'in iki kızı:Leyla ve Hüsra. Birinin annesi Nevnihal diğerinin Gülhayat.ama kardeş. ikisi de Emir Bey'in kızı.

30.12.2011

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.