Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi

Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi

Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi

9/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Benjamin Ae
Yayınevi :

Tilki Kitap

Aynı Gün Teslimat
24 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
27 Ekim
Standart Teslimat
27 - 02 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055045340


Mecnun çekingen bir tavırla elini kaldırdı. Hocanın kendisini dinlemek için durduğunu anlayınca: "Ama hocam, kadınlara bakma arzusunu da içimize koyan Allah, ama bunu günah sayan da Allah, ben bunu anlayamıyorum," dedi. Bütün çocuklar donmuş gibiydi, sanki en ufak bir hareket camiinin duvarlarını üstlerine yıkacak gibi tutulmuşlardı. Nefes alışlarını bile durdurmuşlar gibiydi. Önce soruyu soran Mecnun'a kocaman açılmış gözlerle baktılar, hepsinin kaşları hayretten yukarı kalkmıştı. Sonra yavaşça başlarını döndürerek aynı bakışları hocaya çevirdiler. Hepsi hocanın vereceği cevabı bekliyorlardı.

Mecnun eğilmiş ayakkabılarını giyiyordu: "Bakarız," dedi. Bu "bakarız" kelimesinde bir erkeğin bir kadını elde etmesinden sonra duyduğu özgüvenin kibiri gizliydi. Aynı zamanda bu eve bir çocuk olarak girmiş Mecnun'un erkekliğini kuşanmış olarak dışarı çıkarkenki acemiliği vardı. Kaşları çatılmış, sanki kızmış gibiydi Leyla'ya, arkasını döndü ve kendi evinin kapısına doğru yürüdü.

Türkiye Edebiyatının son on yılda yayınlanan en iyi aşk romanı. Film hazırlığı da yapılan modern bir Leyla ve Mecnun hikayesi. Türkiye Edebiyatının radikal kalemi Benjamin AE yazdı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tilki Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Bir Leyla İle Mecnun Hikayesi/Benjamin AE Hakkında

Roman, modern zamanların bir yasak aşk öyküsü.
Köyden şehrin varoşlarına gelin gelmiş Leyla, onun yaşlı memur kocası Yusuf ve komşuları dul Fahriya Hanım ile onun üniversiteye hazırlanan oğlu Mecnun.
Roman, İsa Peygamberin “ilk taşı eli temiz olan atsın” söylemindeki gibi herkesin günahkar olduğu felsefesini taşıyor. Aynı zamanda, günah, masumiyet ve kader olgularını işliyor. Acaba işlediğimiz günahlarda kaderin hiç suçu yok mudur?

Bu yasak aşk öyküsü ön yargıların beynine inen bir balyoz gibi, bizim hayat karşısında peşin hükümler veren insanlar olma gafletinden uyandırıyor.

Her sayfada bir sonraki sayfada olacakların heyecanı ile kitap okuma alışkanlığı olmayanları bile sürükleyebilecek bir kurguda yazılmış kitap, kendisini Benjamin AE (Benjamin Adlı Eşek) diye tanıtan ve kimliğini gizli tutan yazarın beşinci eseri. Bu ilk roman çalışması ise edebiyatımıza uzun soluklu bir yazarın gelişini  müjdeliyor.

12.10.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.