Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Masumiyet Başyapıtı Muhammed

Bir Masumiyet Başyapıtı Muhammed

Bir Masumiyet Başyapıtı Muhammed

Yazar: Mert Aslan
Yayınevi :

Mola Kitap

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055577704


İnsan Büyüklüğü Hangi Ölçüyle Ölçülürse Ölçünsün Acaba Ondan Daha Büyük Bir İnsan Bulunur Mu?
Lamartine

Bizi hiçlikten varlık dünyasına çıkaran, nimetleri ile kuşatan, ölümden sonrası için ise, dünya hayatında istemeden yüzleşmek zorunda olduğumuz temel varoluşsal acılarımızdan yaşlılık ve ölüme karşı, tümüyle somut bir yer olan "harikalar ülkesi" cennete değişmeyecek bir gençlik halinde yaşanacak tükenmeyecek bir ömür bağışlayarak kendisiyle birlikte sonsuzluğa eriştirmeyi vaat edip müjdelemiş olan Allah'I sevmek, insani bir standart olsa gerektir.

Peki ya O'nu sevmenin doğası ve mantığı nadir? O'nu sevmekle dünyevi bir varlığı sevmek birbiriyle karşılaştırılması sakıncalar içeren çok farklı durumlar mıdır?

Şaşırtıcıdır ki, duygusal ve evrensel anlamda Allah'I sevmekle, örneğin bir insana aşık olmak arasında hemen hemen hiç bir mantık karşılığı yoktur. Bir insana aşk ile tutulduğumuz sırada gösterdiğimiz tipik davranış bicimlerini sonsuz sevgi ve güzelliğin sahibi olan Yüce Dost'tan esirgemek, belki bizim en büyük yanılsamalarımızdan biridir. Buradan hareketle O'nu nasıl sevmemiz gerektiğini anladığımız zaman, tüm ilişkilerimiz daha yeşil ve dallarımız bahar çicekleri ile dolu olacaktır.

Aşık olma halinin doğası ve dışavurumları asla değişmez. Değişen, yalnızca aşkın nesnesidir...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 201

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 164

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mola Kitap

Sayfa Sayısı : 201

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız