Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Türk Ailesinin Öyküsü

Bir Türk Ailesinin Öyküsü

Bir Türk Ailesinin Öyküsü

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: İrfan Orga
Yayınevi :

Everest Yayınları - Anı Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789752895676


"Birinci Dünya Savaşı'yla zenginlikten yoksulluğa itilen bir ailenin yürek parçalayan öyküsü..."
Osmanlı İmparatorluğu'nun çalkantılı son dönemlerinden, Birinci Dünya Savaşı'nın yıkıcılığına uzanan bir öykü. Varlıklı bir ailenin adım adım yoksulluğa ilerleyişinin, bir arada kalma mücadelesinin, mantığın ve deliliğin çarpıcı anlatımı.

Bir Türk Ailesinin Öyküsü, İrfan Orga'nın samimiyetle, romansı bir üslupla kaleme aldığı anıları...

"Hayatım boyunca okuduğum en bize ait öykülerden birini içtenlikle, doğallıkla ve sıcacık bir kalemle sunan bu kitap beni yıllarca bırakmadı. Ben de kitabı bırakamadım.

Kitabın yeni Türkçe baskısını orijinalinin yanına koyabilmek ve arkadaşlarıma armağan edebilmek için sabırsızlıkla satışa sunulacağı günü bekliyorum." - -Ayşe Kulin-

"İrfan Orga'nın vatanına, kültürüne, diline ve edebiyatına ta uzaklardan yaptığı bu hizmeti gecikmiş alkışlarla anmalıyız." -Talât S. Halman

"Kaybedilmiş sevgilerin acısını dile getiren, kederli ve olağanüstü güzellikte bir öykü; 20. yüzyılın en muhteşem anılarından biri..."
-Caroline Moorhead, The Independent-


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 415

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 415

Dil : Türkçe

Yorumlar 8

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Gerçekten güzel

Kitabı tesadüfen aldım, sıralamaya koymuştum ama keşke daha önce okusaydım. Hüzünlü yaşam öyküsü. İnsan ne hayatlar var diyor gerçekten. Savaşın acımasız yüzüyle yeniden karşılaşıyorsunuz. Yazarın emeğine sağlık.

23.06.2014

Çok güzel

Kitabı mağazada görmüştüm. Cep boyu uygun fiyattı, daha sonra okurum diye almıştım. Baya sonra sıra geldi okudum. Muhteşemdi, elimden bırakamadım. Okuduğum anda en sevdiğim kitaplar arasına girdi. Herkese tavsiye ederim.

31.03.2014

Etkileyici, hüzünlü, gerçek bir yaşamöyküsü

Kitabı alalı çok olmuştu. Okumak için neden bu kadar bekledim bilemiyorum. O kadar etkileyici ve buruk ki, elimden bırakamadan daha neler olacak diye merakla okudum. Gerçek bir yaşam öyküsü olması insanın zaman zaman gözyaşlarına hakim olmasına engel olamıyor. Anlatım çok akıcı. Mutlaka okuyun derim ben. Kitabı okuduktan sonra bir şarkı sözü geldi aklıma, tam da bu kitabı özetler nitelikte. "..Küçük hüzünlü bir öykü bu, aşktan ve hayattan yana.."

26.03.2014