Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bodrum Otobüsü Kızları

Bodrum Otobüsü Kızları

Bodrum Otobüsü Kızları

Yayınevi :

Astrea

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055882266


Tam bir Ege aşığı olan Oral Gönenç, Bodrum Otobüsü Kızları'nda yine ağırlıklı olarak Ege'yi anlatmakla birlikte, ülkemizin değişik bölgelerindeki anılarını ve gözlemlerini Bodrum Otobüsü Kızları'nda okuyucusuyla paylaşıyor.

Anlıyor musun sözlerini?.. Tütsülü geceler… Börek, fırında yumurta, tulum peyniri… Uçuk makyaj, kısa çizme, file çorap… "Kefaluka" ne demek?.. Cennetkarıoğlu Efe… Mercimek çorbası içiyorum sıcacık… Çıplak göğüslü, blucin pantolonlu… Kitsch örneği bir çift kadın terliği… "Kapatın gari şu ıhladanı"… İzmir Doktorası… Su ısıttığı utangaç geceleri… Çıplak vücudunu seyrederek… Nokia'lar değerine alınır… Karşıyaka'dan gelen "Venüs-1"… Plakaları Slovakya, Romanya, Moldova… Sade pilav ver usta!.. Ön camda "basın" yazıyordu… Danıştay olsun okusun da!.. Kaçak tütün… "Restorize" etmek… We love you Crete!.. Kavanoz kapaklarından ders almak… Hırkalı, soluk etekli kız… Laki ile Kuki'nin bildirgesi… Kelleci Halil… Kebapçının külahı… Kuzey Kıbrıs ekonomisinin ruhuna fatiha… Müraccatül muacceletül vi ay pi ofis!.. Abi ne olursun bir hafta daha kal… İçine kırmızı çamaşır giyeceksin… Koca göğüslerini içine sarkıt… Erkek olmadan yaşanır mı?.. Yoksa sen evden mi kaçtın?.. Kızıl Saçlı Afet… Tombul memeleri mayolarından fırlamış… Ayla Hanım'ı elbisesiz gibi bilirdi… Göğüs başları Yolanda'nınkinin… Buzdolabında bira var mıydı?.. Armuz, paraçol, usturmaça… Nikâh düğün takmadan… Peynir kediye çarpıp… Kocam burada değil… Ateistler ayin mi yapıyor?.. Ben doğuyu sevmiyorum… Ayyıdız'ın bu halleri… Suzan Suzi…
"Bilmez min Mecellen'i?..Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Astrea

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.