Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bozkurt

Bozkurt

Bozkurt

7/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kamer Yayınları - Tarih Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758035625


Bu kitabın yanında, Türkiye ile ilgili üç kitabın daha yazarı olan Yüzbaşı "H.C. Armstrong" daha önce İngiltere'nin Türkiye nezdinde askeri ateşesi olarak görev yapmıştır. Diğer üç kitabının adları "Çalışan Türkiye" "Türkiye ve Suriye yeniden Doğuyor" ve "Bitmeyen savaştır. Yazar hayatının büyük bir kısmını "Doğu" da geçirmiştir; İlk önce -Birinci Dünya Savaşı'ndan önce- Hindistan Ordusunda Ateşe olarak görev yaptı ve o zamanlar Afganlıların sık sık saldırılarına maruz kalan Hin distan- Afganistan sınırının kontrolü görevini üstlendi.
Yüzbaşı H.C. Armstrong Arap yarımadasında bulunan İngiliz Altıncı Orduda görevdeyken Türklere esir düştü ve Türkiye'ye getirildi.

Birinci Dünya Savaşı'nın bitiminden kısa bir süre önce Yüzbaşı Armstrong görevlilere rüşvet vermek suretiyle Türkiye'den kaçmayı başardı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 260

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kamer Yayınları

Sayfa Sayısı : 260

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Atatürk'ün Bağımsız Eleştirisi

Güzel bir kitap ve çevirenleri kitapta yazılan yanlışları en başında söylemiş, ben çok beğendim. Özellikle Atatürk zamanında ve İngiliz biri tarafından yazılmış olması olayların çarpıtıldığı hissini uyandırabilir ancak böyle bir şey yok Atatürk'ün inadını ve çalışkanlığını ölüm tehlikelerini ince ayrıntılarına kadar anlatan bir kitap.

01.11.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız