Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bram Stoker'ın Kayıp Günlüğü

Bram Stoker'ın Kayıp Günlüğü

Bram Stoker'ın Kayıp Günlüğü

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Uğur Ceyhan
Yayınevi :

İthaki Yayınları

Standart Teslimat
28 - 04 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053753506


Bir süre önce, Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın uzun zamandır kayıp olan günlüğü, torununun oğlu Noel'in tozlu tavanarasında bulundu.

Titizlikle kopyalanan ve incelenen günlük, yüz yılı aşkın bir zaman önce Dracula'yı yazan adamın karmaşık yaradılışıyla tanıştırıyor bizi. Stoker'ın kendine sakladığı düşüncelerini ve yıllar içinde gelişen üslubunu gösteren bu günlük, Dublinli yazarın kent yaşamının, esin kaynaklarının, şiirlerinin, hatta şakalarının bile not edildiği bir hazine. Bram Stoker'ın yazar akrabası Dacre Stoker ile dünyanın en önde gelen Dracula araştırmacısı Elizabeth Miller'ın beraber hazırlayıp bilgilendirici metinlerle zenginleştirdikleri bu eser, Stoker gibi ilginç bir kalemin yazarlık macerasını izleyip satır aralarında dedektiflik yapmak isteyen okurları cezbedecek.

Bram Stoker'ın Kayıp Günlüğü, İthaki Yayınları'nın yeni dizisi Kalem ve Yaşam'ın ilk kitabı. Genellikle edebiyatın biyografi, günlük, anı ve mektup gibi mahrem odalarına yapacağımız ziyaretlerin ilki için Bram Stoker'dan daha iyi bir seçim olamazdı herhalde. İthaki, sizi vampir edebiyatında etkisi artarak görülen Dracula'nın yazarının odasına davet ediyor. Vampirin Jonathan Harker'a söylediği gibi, "Özgürce, kendi iradenizle girin!"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

aynı günlük şeklinde diğil

günlük şeklinde yazılamış. bu kötü. resimler var ama ordaki yazıların tam cevirisi daha iyi olurdu

02.02.2014

Bram Hakkında Okunması Gereken Bir Kitap

Bram Stoker’ın Kayıp Günlüğü

Dracula’nın yazarının saklı dünyasına davetlisiniz…
Vampir romanlarının babası sayılan Dracula, Bram Stoker’ın belki de en meşhur eseriydi. Ancak bu yazar hakkında bilinmesi gereken daha pek çok şey vardı. Çocukluğu, mizahi yönü, ailesi ve yazmaya çalıştığı eserleri…
’’Bram Stoker’ın Kayıp Günlüğü’’ kitabında Bram’in duygu dünyasına iniyor, gözlemlerini ve yaşadığı dönemin izlerini görüyoruz. Oldukça farklı bir kitap olmasıyla yeni arayışlara giren okurların dikkatini çekecek bu eser İthaki Yayınları’nın Kalem&Yaşam dizisinin ilk kitabı.
Eserlerini beğenerek okuduğumuz bir yazarın hayatına dair pek çok şeyi bulacağımız Bram Stoker’ın Kayıp Günlüğü yer verdiği orijinal metin ve resimlerle sürükleyici bir yaşam öyküsünü sunuyor bizlere.
Yıllardır gizli kalmış bir günlüğün:Bram Stoker’ın Günlüğü’nün bulunması ve günlüğün incelenmesi sonucunda ortaya konan bu eser oldukça etkileyici bir yer edindi zihnimde. Eski kalmış sırların takipçisi edasıyla okuyup ve büyük cevaplara ulaşmış bir araştırmacı gibi sonlandırdım kitabı.
Yer yer Stoker’ın sözlerinin altını çizdim, yer yer Stoker’ı anlamaya çalıştım. Çünkü Dracula gibi bir eseri ortaya koyan yazarın hayal gücünün sırrına erişmek, onu böylesine güçlü bir yazar yapan gelişimin evrelerini okumak kolay bir iş değildir. Ancak Bram Stoker’ı tanımak ve onu anlamak için oldukça iyi bir kitaptı ve okumak oldukça keyifliydi.
Bram Stoker’ın hayatı, notları ve Dracula’yı yazmadan önceki zihin dünyasını gözler önüne seren bu kitap kesinlikle Bram hakkında okunması gereken başucu kitaplarından…

25.01.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.