Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bu Şirket Hepimizin
Bu Şirket Hepimizin

Bu Şirket Hepimizin

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Sayda Yayıncılık
Standart Teslimat
03 Ağustos - 06 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056784576

Bu Şirket Hepimizin Kitap Açıklaması

Bu kitap uzun yıllar bankacılık sektöründe Hazine, Dış Ticaret, satış pazarlama departmanlarında çalışmış, yine birçok bankada ticari, kurumsal şube müdürlüğü yapmış, Genel Müdürlükte, Türkiye’nin en büyük bankalarından birisinin pazarlama satış organizasyonunu yönetmiş, yirmi dört yıllık bankacılık kariyerinden sonra sekiz yıldır, reel sektörde birçok firmada CEO, yönetim kurulu üyeliği yapmış, ekonomi ve Deep Rational Managment konularında birçok konferanslar vermiş, Hüseyin Kuru’nun bizzat yaşadığı, tanık olduğu, içinde olduğu, uygulamada konunun bir parçası durumunu yaşayan birisi olarak, iş yaşamından kaleme alınmıştır.

Hüseyin Kuru, Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğinin kurucu üyelerinden olup, YUD derneğinin aynı zamanda halen denetim kurulu üyesi olarak da görev yapmaktadır.

 “Siz, hiç, kişi başına üretim cirosunu, sektör, diğer firmalar ile imalat sanayinin genel ortalaması ile karşılaştırdınız mı? Diye masanın üzerine bir soru koydum ve bu yönde bir çalışmanın yapılmadığını öğrenmiş oldum.

Şirketlerini, doğru yönetenler için, kriz ortamları da onların şirketleri için, yeni fırsatlar buldukları dönemlerdir. Bu dönemlerde, zora düşen birçok şirket, aktiflerini satarak ayakta kalmaya çalışır. Aktif satışı yapan şirket sayısı fazla olacağı için, piyasada rayiç fiyat işlemez.  Çoğu zaman bir malı, bir sene önceye göre yüzde 50 daha düşük fiyata alma durumları işlemeye başlar. Yani nakit paranın yaptırım gücü,  her zaman,  alacaklarda,  stoklarda duran aynı bedel paranın, kat ve kat üzerindedir.

Artık, Türkiye’de şirket yöneticilerinin, yönetim stratejilerinde, uzun vadeli planlar yaparak şirketlerini yönetme moduna geçmeleri gerekir. Sadece, yıllık bütçe yönetimleri veya o yıl ki kâr zarar durumunu yönetmek,  akıntıya göre yeni bütçeler yapmak,  şirket yaşamları için yeterli olmayacaktır.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.