Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bülbülün Kırk Şarkısı

Bülbülün Kırk Şarkısı

Bülbülün Kırk Şarkısı

Hz. Muhammed (Sav) İçin

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kapı Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055147945

Selamlar ki, şeker dudaklıların vuslatı gibi içtendir, elbette onadır. Hasretler ki, âşıkların avazı kadar yanıktır, elbette onadır. Övgüler ki, özlem sözlerince füzûn ve arzular ki sevgililerin saçları misali uzun, ona, hep ona, hep onadır. O ki güldür, o ki sevgilidir, bütün mecburiyetler onadır.

 

Çölde alevlerle küfürler kavururken insanlığı ve bir gün ortasında kızıl kayalara çarparken vahşetlerin tutuşturduğu dalga dalga nefesler, bir melek adını andı onun. Sözcükler henüz yetim, sevgiler hançer sokumlarına mahkûmdu. Goncalardan kan damlıyordu gülistanlara ve çırçır böcekleri­nin rüya aralığında cinayetler işleniyor; babalar kızlarını toprağa diri diri gömüyordu. Cinnet karargâhına dönen yüreklerde hep aynı boşluk vardı ve masum kele­bekler çarmıha geriliyordu, yalnızca masum oldukları için...

 

Zaman öyle bir zaman, mekân öyle bir mekândı… Ebabiller kara yere kararken Ebrehe’nin fillerini, gonca ana rahminde yetim kalıverdi. Kâbe’nin duvarını bir kırlangıç kucaklamıştı oysa, çığlık çığlığa… Ardından bir şair kollarını açıp haykırmıştı:

“Yaklaşıyor yaklaş­makta olan!.. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan!.. Yaklaşıyor yaklaş…”

 

Avizesi cevzâ, ışığı dolunay idi gecenin... Yaklaşmakta olan, bir gül olup açtı ve yeminler edildi ömrüne. Gül açınca taşırdı insanlığın sevinç ırmaklarını ve dünya ilk kez dünya olduğunu hissetti. Bir bülbül gülün aşkına yanmış, yanmaktan kana boyanmıştı. Anlatıyordu:

Zamân o gül gibi gül görmedi zamân olalı

Gülün güzelliği dillerde dâsitân olalı Peygamber Efendimizin hayat hikâyesi…

İskender Pala’nın güçlü kaleminden…

(Tanıtım Bülteninden)Kapak : İsmail Acar

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 3. Basım

Ebat : 14x20

Sayfa Sayısı : 590

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
mükemmel

herkesin tereddütsüz okuması gereken bir kitap

10.08.2017

"Bülbülün Kırk Şarkısı"

Masal gibi büyülü, kesinlikle okunmalı.

17.05.2016

Yaşlı Gözlerle Okuyacaksınız

Efendimiz'in hayatını anlatan birçok eserden daha sürükleyici ve bilinmeyenler sunan bir kitap. sayın Pala'nın engin yazar tecrübesi ile tarifi mümkün olmayan bir eser olmuş. Gözyaşları ile birçok sayfasını ıslatacağınız kütüphanenizin eşsiz eserlerinden olacaktır.

23.03.2016