Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyük Fetih Müslümanları ve Rivayetleri

Büyük Fetih Müslümanları ve Rivayetleri

Büyük Fetih Müslümanları ve Rivayetleri

Yayınevi :

Siyer Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054625107


Orijinal adı Tulakâ Râviler ve Rivâyetleri olan elinizdeki bu çalışma, Hz. Peygamber'in özellikle Mekkke'nin Fethi sırasında Müslüman olan sahabilere kullandığı Tulaka isimlendirmesiyle özel bir anlam ve statü kazanan sahabilerin biyografi ve rivâyetlerini içermektedir.

Çalışma, metodik olarak Hadis Edebiyatının Müsned ve Musannef türlerini birleştiren nitelikte olup Büyük Fetih Müslümanları ve Rivayetleri (Hz. Muaviye ve Hadisçiliği adıyla yeniden neşre hazırlanmıştır. Hatadan hali olması imkansız olan çalışmanın, sünnetin geleceğe intikalinde ilk nesil olan sahâbe biyografileri, onların kişilik ve meşguliyetlerinin rivayetlerine tesiri, tabiinle olan rivayet ilişkileri, rivayetlerde bağlam tespiti ve bağlam bütünlüğü konularında hadis çalışanlarına katkı sağlamasını inanıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 495

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 514

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siyer Yayınları

Sayfa Sayısı : 495

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız