Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyük Oyunu Anlamak - Jeopolitik:Bugünün Uzun Tarihi

Büyük Oyunu Anlamak - Jeopolitik:Bugünün Uzun Tarihi

Büyük Oyunu Anlamak - Jeopolitik:Bugünün Uzun Tarihi

Jeopolitik: Bugünün Uzun Tarihi

Yazar: Yves Lacoste
Yayınevi :

NTV

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756690819


Büyük Oyunu Anlamak, bir ülke içindeki veya devletler arasındaki şu veya bu çatışmanın sebeplerini daha iyi anlamamızı ve bu çatışmaların dünyanın başka yerlerinde ne gibi sonuçları olabileceğini düşünmemizi sağlıyor.
Bu eserde, önemli bir jeopolitik role sahip devletlerin jeopolitik sorunlarının yanısıra, 'sıcak noktalar' diyebileceğimiz, yani jeopolitik gerilimlerin şiddetli olduğu küçük çaplı devletler de inceleniyor.

Her ulusun özgül özelliklerini hesaba katan Büyük Oyunu Anlamak'ta, Çin'den Amerika'nın Irak'ı işgaline, Rusya'nın yeniden güç kazanmasından Avrupa Birliği'nin geleceğine dair sorulara, sıcak çatışma bölgelerinden petrol için oynanan oyunlara kadar tüm güncel konular tarihsel akışı içinde inceleniyor, aydınlatılıyor ve açıklanıyor. Böylece okuyucunun, halkların ve yöneticilerin çıkarlarını, değerlerini ve tepkilerini daha iyi anlayabilmesi sağlanıyor.

Rakamların ve olguların yer aldığı sayısız kutucukla desteklenmiş metin, zengin bir harita dağarcığıyla tamamlanıyor. Tarihlere ve mekanlara odaklanan, jeopolitik bir bakış açısıyla tasarlanmış 150'den fazla harita, yazarın amacının görselleştirilmesini sağlıyor.Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: NTV

Sayfa Sayısı : 336

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız