Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

7/10 - 35 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Hızlı Teslimat
23 Ekim
Standart Teslimat
24 - 30 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051719092

İnsanlar her daim büyük sorulara yanıt bulmak istemiştir:
Tanrı Var mı? Nereden geldik? Her Şey Nasıl Başladı? Evrende Bizden Başka Akıllı Yaşam Var mı? Zamanda Yolculuk Mümkün mü? Yapay Zekâ Bize Üstün Gelecek mi? Her şeyin gerisinde duran anlam ve tasarı nedir? Geçmişin yaratılış üzerinden açıklamaları bugün artık çok daha az uygun ve güvenilir görünüyor. Bu açıklamaların yerini New Age’ten Star Trek’e uzanan kendilerine yalnızca hurafe diyebileceğimiz çeşitli şeyler aldı. Gelgelelim gerçek bilim, bilimkurgudan çok daha tuhaf ve tatmin edici olabilir. Günümüzde bilim bütün bu sorulara yanıt
bulmaya başladı.Hawking’in ölümünden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan bu kitap,tarihin en önemli zihinlerinden birinin büyük sorulara verdiği yanıtlardan oluşuyor.
Her Şeyin Teorisi filmindeki performansıyla Oscar kazanan Eddie Redmayne’in önsöz, Nobel Ödüllü bilim insanı Kip Thorne’un giriş ve Hawking’in kızı Lucy’nin sonsöz kaleme aldığı Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bir dehanın dünyaya bıraktığı son mesaj niteliğinde.

“Hawking, insan zihninin artan gücünün bir sembolü.” -The Washington Post

“Hawking’in okuyuculara son mesajı insanlık için umut olduğu yönünde.” -CNN

“Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bilimin ve insanlığın geleceğine son derece açık ve anlaşılır bir bakış sunuyor.” -The Wall Street Journal

“Bu olağanüstü kitap, görkemli bir yıldızın son parıltısı.” -The Telegraph

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Yorumlar 1

HAWKİNG HER ZAMAN Kİ GİBİ

Stephen Hawking! Einstein'dan bu yana en parlak fizikçi kabul edilir. Ki bunun tartışmaya açık olmadığı aşikâr. 21 yaşında yakalandığı ALS hastalığı sonucu 2 yıl ömür biçilen ama 2018 yılında 77 yaşında iken ölen bir dahi. Burada Hawking den uzun uzadıya bahsetmek istemiyorum. Çünkü eğer hala onunla tanışmadıysanız bir an önce tanışmalısınız.Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar;Zamanın Kısa Tarihi, Zamanın Daha Kısa Tarihi, Karadelikler Ve Bebek Evrenler, Büyük Tasarım'dan sonra okuduğum beşinci Stephen Hawking kitabı. Hawking'in ölmeden önce yayınlanan son kitabı Karadelikler'di. Bu kitap, hayatta iken yürüttüğü bir çalışmaydı. Ama öldükten sonra Hawking' in büyük sorularla ilgili verdiği röportajlarda ve makalelerinden derlenip hazırlandı.Kitapta yer yer tekrarlar mevcut ama bu sorun teşkil edicek şekilde değil bence. Çünkü bu konuların birbiri ile olan ilişkilerinden, farklı zamanda ki makaleler ve röportajların bir getirisi gibi duruyor, ki bende öyle olduğunu düşünüyorum.

28.04.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.