Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyük Türk - İki Denizin Hakimi Fatih Sultan Mehmed

Büyük Türk - İki Denizin Hakimi Fatih Sultan Mehmed

Büyük Türk - İki Denizin Hakimi Fatih Sultan Mehmed

İki Denizin Hakimi Fatih Sultan Mehmed

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: John Freely
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051119564


21 yaşındayken İstanbul'u fethederek dünyayı yeniden şekillendiren Fatih Sultan Mehmed'in 30 yıllık saltanatının roman lezzetinde anlatımı…

John Freely, Büyük Türk'te dönemin Hıristiyan dünyası ve Avrupalı krallar tarafından "Türklerin Şanlı İmparatorluğunun Hükümdarı ve Dünyaya Dehşet Saçan Sultan" olarak anılan Fatih Sultan Mehmed'in 30 yıllık saltanatını, hayatını, düzenlediği seferleri ve yaptığı tüm fetihleri bir roman lezzetinde anlatıyor.

Son derece canlı ve ayrıntılı bir anlatımla tarihin arka planını da gözler önüne serdiği eserinde Freely, Hıristiyan dünyasının Osmanlı'ya bakışını da paylaşıyor okurlarla.
"Freely'nin bu çalışması, tarihi şekillendiren olağanüstü karakterleri betimlemedeki başarısının mükemmel bir örneği. 21 yaşındayken İstanbul'u fethederek dünyayı yeniden şekillendiren Fatih Sultan Mehmed asla bu kitaptaki kadar canlı anlatılmamıştır."

Stephen Kinzer, New York TimesSayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Sayfa Sayısı : 276

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

YABANCI GÖZÜ İLE OSMANLI

YAZAR FATİH VE OSMANLI HAKKINDA YER YER KENDİSİ İLE ÇELİŞEN YORUM VE BİLGİ AKTARIYOR.SANIRIM KAYNAK SEÇİMLERİYLE ALAKALI. BATILI KİMLİĞİ VE TARİHÇİLİK ARASINDA KALMIŞ. YABANCI GÖZÜYLE HAKAN'I VE BİR DÖNEMİ ANLAMAK İÇİN OKUNMALI. ANCAK MUKAYESELİ OLMALI.

18.03.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız