Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çakıl Taşları

Çakıl Taşları

Çakıl Taşları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056204715


Çakıl Taşları, 1968-75 yıllarının, amatör ve profesyonel tiyatro grupları tarafından, Türkiye'nin hemen her yerinde sahnelenen tek eseriydi. Sırf tiyatro eseri olarak 25 kez baskısı yapıldı.
(Şahap Akalın, Munis Faik Ozansoy, Nihat Sami Banarlı ve Adnan Ötüken gibi) bazı edebiyat otoritesinin tavsiyesine uyarak bu eserin, "26. baskısında" Roman haline getirilmesi 1971 yılında gerçekleşince, o sezonun da en çok satılan ve okunanı oldu.

Bir ara meydan boş kalmıştı;
Aradan geçen hayli uzun zamanda, kimi "Çakıl Taşları" adını aynen, kimi eserin içeriğini başka isim altında kullandı; ne yazık, izin alma ihtiyacı bile hissetmeden... Orijinalini tekrardan basmak teklifimize, önceleri "bırakın o güzellik mazide kalsın!" demişti yazarımız.

Gönlümüz razı gelmedi! Biz 1968'in o en çok konuşulan eserini, 27'nci baskıyla, "güncelleyerek" yeniden sunduk okuyucuya.

Elinizdeki roman; hayatı sorgulayan ve yaşamın amacını çözmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir eser!


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 225

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 209

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yediveren Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız