Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çapulcunun Gezi Rehberi

Çapulcunun Gezi Rehberi

Çapulcunun Gezi Rehberi

Derleyen: Eylem Aydın
Yayınevi :

Hemen Kitap - Mizah Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756178584


Önce birkaç ağaç, sonra bir park, ardından bir şehir ve son olarak bütünüyle kocaman bir ülke... Çapulcunun Gezi Rehberi, Türkiye'nin öyküsüdür bir bakıma.

Occupygezi (direngezi), sadece birkaç ağacın öyküsü değildi aslında. Ağaçlar bu direnişin hem önderi hem de sembolü oldu. "İnsana Rağmen" hiçbir düşüncenin ve "Dayatmacı Yaşam Biçimi"nin karşılık bulamayacağını gördük hep beraber. Ve yine hepimiz şuna şahit olduk; hayal dahi edilemeyecek kadar zıt kutuplar, fikirler ve elbette insanlar, bir amaç için "tek yürek" oldu.

İşte bu kitapta yer alanlar, kendini tek bir amaç için sokağa atan yüzbinlerin hikâyesi.

Biz yüzbinlerin sesine kulak verip, bu anı ölümsüzleştirmek istedik. Bunu yaparken öyle şeylere şahit olduk ki; bu coğrafyanın insanına bir kere daha hayranlıkla şapka çıkarttık. Kırıp dökmeden sesini duyurmayı ve mizahı bir yöntem olarak seçen "Occupygezi"; Faşinismus'uyla, TOMA'nın üst modeli POMA'sıyla, Ankara Tomalı (Tunalı) Hilmi Caddesi'yle, Everyday I'm Çapuling'iyle, Gazhane'siyle (Şişhane), Pomabahçe'siyle (Dolmabahçe), Gazılay'ıyla (Kızılay), Dövenpark'ıyla (Güvenpark) tarihin en değerli sayfalarında yer alacak.

Occupygezi, "Akılla, Zekâyla, Mizahla" direnmenin öyküsü...

Özetle, insanımızın muhteşem ince zekâsının önünde saygıyla eğiliyoruz...


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 177

Baskı Yılı: 2013


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hemen Kitap

Sayfa Sayısı : 176

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 10

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mükemmel

Bu kitabı yazana gerçekten teşekkürler ileride benden küçüklere; kuzenlerime, çocuklarıma gösterebileceğim harika bir kitap

01.09.2013

Hmmm

Mantıklı ve ucuz. Bugünleri kütüphanemde yaşatıp, evlatlarıma gösterebilicem. Teşekkürler.

29.07.2013

Tamam ama

Böyle bir kitap bizim mücadelemizi paraya çevirmekten başka bir şey değil.. Twitter'ı açtığınız vakit ilk günden itibaren yaşanan her şey zaten eliniz altına gelecektir. Gezi Parkı rehberiymiş! he hey!!!

23.07.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız