Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cennetin Dibi-Modern Zamanlarda Eğlencelik Hayat
Cennetin Dibi-Modern Zamanlarda Eğlencelik Hayat

Cennetin Dibi-Modern Zamanlarda Eğlencelik Hayat

Modern Zamanlarda Eğlencelik Hayat

8/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İletişim Yayıncılık - Bugünün Kitapları Dizisi
Standart Teslimat
01 Ağustos - 06 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754707342

Cennetin Dibi-Modern Zamanlarda Eğlencelik Hayat Kitap Açıklaması


Son yılların en çarpıcı kitaplarından Cehenneme Övgü'de gündelik yaşantımızda gönüllü tutsaklığımıza dikkatleri çeken Gündüz Vassaf, bu sefer de bizi modern insanın sınır tanımayan eğlencelerinin dipsiz kuyularına indiriyor. Rüyaların satılıp hükümetlerin kiralandığı beldelerde Freud'un kuramlarını Amsterdam'da yaşama geçiren genelevlere uğruyor, Yunan adalarında özgürlüğün yepyeni yaşam biçimlerini hayata geçiren kolonilerle karşılaşıp Çin gizli servisinin iç yüzünü açığa çıkarıyor, renk renk cenaze törenlerinde dinlerin özelleştirme çabalarına tanık oluyorsunuz. Kitabı okurken bir sürü bilgiler de ediniyorsunuz. Ama bilgilendikçe yoğunlaşan soru işaretleri bulutunun altına girip sunulanların doğruluğundan da şüphe etmeye başlıyorsunuz. Ancak "Prenses Diana" gibi, bilimkurgu tadındaki kimi öykülerin "doğrulandığını" basın ve televizyonun fark etmesi de Cennetin Dibi'nin şaşırtıcı özelliklerinden biri. Gündüz Vassaf bizi gelecekteki gündelik yaşamımızın dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Yine çarpıcı yine ayrıksı.

"Gündüz Vassaf düşgücünün avukatı, düzyazımızın en özgür ruhlu kalemi..."
Orhan Pamuk

"Bu kitabında bize postmodern zamanlarda çokça gündeme gelen gerçeğin ve kurgunun birbirini takip ettiğini gösteren bir metin sunan Gündüz Vassaf, kafamızda pozitif dünyayı agılarken kurduğumuz kurgunun sözde-gerçekliğini mizah tadı veren öyküleriyle dile getiriyor."
Ali Akay

"Modern zamanlarda aslını yitirerek sahteleşen hayat tarzlarının içyüzü... Kendisini özelleştirerek kurtarmaktan başka çözüm üretemeyen insanın 'iktisadi akla' tutkunluğu... Cennetin Dibi'nde "dibe" çöken her şey var."
Ayça Atikoğlu

"Gündüz Vassaf bize cennetmiş gibi sunulan saçma sapan şeyleri sonuna en son sınırına kadar zorluyormuş gibi: Rüya Şirketleri, Ölüm Marketleri, Sperm Soykırımı Depresyonları, Marlboro Meydan Muhabereleri..."
Fatih ArtunözSayfa Sayısı: 249

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Gündüz Vassaf klasiği

Çok farklı bakış açıları sunmasına rağmen gözleri yormayan tatlı bir anlatımı var Vassaf'ın. Sosyal medya ile birlikte hayatımızda daha da yer bulan "ÇOK İYİ TESPİT" akımını yazar çoook kotarmış bile. Arka arkaya tespitler okuyup bunları nasıl göremedim diye şaşırırken kitap bitiyor. Bence Cehenneme Övgü ve Cennetin Dibi mutlaka okunmalı. Beğenip beğenmemek çok da mühim değil, tamamen başka bir gözlük takıp böyle bir şey de varmış diyebilmek için.

09.05.2021

tavsiye ederim

okuduktan sonra hayatı bakış açınız değişip, görmediğiniz şeyleri görme fırsatı bulacaksınız. Okumanızı tavsiye ediyorum.

18.11.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.