Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ceza Hukukunda Meşru Savunma ve Meşru Savunmada Sınırın Aşılması

Ceza Hukukunda Meşru Savunma ve Meşru Savunmada Sınırın Aşılması

Ceza Hukukunda Meşru Savunma ve Meşru Savunmada Sınırın Aşılması

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Aykut Ersan
Standart Teslimat
07 - 11 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051520483


"Meşru savunma, tarihin ilk dönemlerinden beri hayatın akışı içerisinde belki de en çok karşılaşılan ceza hukuku kurumlarından birisidir. Bununla birlikte, bu denli sıkça karşılaşılan meşru savunmanın, her daim tüm koşulları bakımından icap eden sınırlar içerisinde kaldığının söylenebilmesi son derece zordur. Bu nedenle de, meşru savunmanın doğal bir sonucu olarak, buna ilişkin sınırın aşılması da, çözümlenmesi gereken bir konu olarak karşımızdadır.

Özellikle de, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun yürürlüğü, bu konulardaki incelemeyi daha anlamlı kılmaktadır. Zira henüz yeni sayılabilecek Türk Ceza Kanunu'nun anlamının ortaya konulabilmesi, bu gibi temel ve yeniden düzenlenen hukuki kurumların detaylı bir incelemesi ile mümkün olabilecektir. Elinizdeki çalışma bu çerçevede hareket eden yüksek lisans tezini temel almaktadır."
(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 233

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.