Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çiçekler ve Kitaplar

Çiçekler ve Kitaplar

Çiçekler ve Kitaplar

Çevirmen: Abdulvahap Kara
Yayınevi :

Bengü Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055988371


Didar Amantay çok farklı ve sorgulayıcı hikaye ve romanlarıyla son yıllarda dikkatleri üzerinde toplayan Kazakistan'ın bağımsızlık dönemi yazarlarındandır.

Kazakistan'ın Alman asıllı edebiyat eleştirmeni Herold Belger Amantay'ın Çiçekler ve Kitaplar kitabı için şunları söylüyor: Kitap varlığının manasını çözmeye, hayatın felsefi esaslarını bulmaya çalışan bir yazar olan Alişer'in, çiçekler ile kitaplar arasında gidip gelen ruh karmaşıklığını, gerçeği yakalama arayışındaki çektiği acı ve sıkıntıları ortaya koymaktadır.

Kitap çiçeklerden bahsediyor. Yazar çok farklı bir çerçevede bir çoğu botanik aleminin dışında bilinmeyen yüzden fazla tuhaf çiçek isimlerini listeliyor. Çiçek tengrici anlatıcının huzursuz ruhunu yansıtmaktadır.

Eser kitaplardan bahsediyor. Tanınmış veya az tanınmış yazarların kitap isimlerinin rastgele sıralandığı romanın iki veya üç sayfası tengrici filozofun içinde bulunduğu ruh halini tasvir ediyor.

Duygusal düşünceleri tetikleyen çiçekler - özgürlük ve yalnızlığın sembolüdürler.

Düşünce duygusunu geliştiren kitaplar - maneviyatın ve kaosun üstesinden gelmenin sembolüdür.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bengü Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.