Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çok Yoruldum-Şizoid Erkek ve Borderline Kadınla Yaşamak

Çok Yoruldum-Şizoid Erkek ve Borderline Kadınla Yaşamak

Çok Yoruldum-Şizoid Erkek ve Borderline Kadınla Yaşamak

Yayınevi :

Karahan Kitabevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059374804

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 


Genelde şizoid ve borderline (sınırda kişilik) bozukluk¬larının bozuk yönünü onlarla yaşayarak gören, bunalan, çaresizliğini yıllarca kimseyle paylaşmayan, anlatsa bile inandıramayan eşlerin (kadınların) anlatımıyla hazırlandı.
   Okudukça belki sizde yıllardır yaşayıp kimseye inandıramadıklarınızı bu kitapta bulacak, “demek ki kafamdan uydurmamışım “diye biraz olsun teselli bulacaksınız. Size anlattıklarında  “yok canım, senin eşin bunları yapacak kişiye benzemiyor!” “inanılacak gibi değil.” “vallahi inanmıyorum.” Diye anlattıklarına bir türlü inanmadığınız dost veya yakınlarınızın acı öykülerini bulacaksınız.
Kitap oldukça sade bir dille, herkesin rahat okuyacağı şekilde yazıldı.
Anlatılanların kişiliğine saygı gereği isim ve yerler kullanılmadı. İsimlerin baş harfi bile bir sistem içerisinde değiştirildi. Anlatılanların hepsi yaşanmıştır, doğrudur, hiçbir şekilde abartıya yer verilmemiştir. Anlatılanların çoğu değil azı yazılmıştır.
   Kitap aynı zamanda bu tür kişiliklerle geçirdikleri bunaltıcı yaşamlarına boşanarak son vererek kurtulmak isteyenlere de yardımcı olacak, en azından avukat ve hâkimlerin kararlarında davacı kişinin anlattıklarına inanmak adına etken ve yol gösterici olacaktır.  Çünkü şizoid ve BL kişiler eşlerine hayatı ne denli zehir ederlerse etsinler,  boşanma konusunda o kadar  (ellerindeki kurbanı kaçırmamak için) direnir ve akla gelmez zorluklar çıkarırlar.
Batıda özellikle A.B.D de artık bu tür kitaplar  direkt avukat ve hâkimlerin dikkatine sunularak boşanacak kişiye daha adil (tarafsız) bir yardım sunulmasına çalışılmaktadır. Bu kitabın aynı görevi yapacağına inanıyorum.

 

 

Editör: Seyfi Karahan            
Kapak Tasarım : Karahan

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.